Türkiye'den o tasarıya tepki: Kaygı verici!


+1Türkiye'den o tasarıya tepki: Kaygı verici!

ABD Kongresi'nde kabul edilen "Terörizme Destek Verenlere Karşı Adalet" yasa tasarısına Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki geldi.

Türkiye'den o tasarıya tepki: Kaygı verici!

ABD Kongresi'nde kabul edilen "Terörizme Destek Verenlere Karşı Adalet" yasa tasarısı  Dışişleri Bakanlığı'nın tepkisini çekti. Bakanlık tasarının kaygı verici olduğunu belirtti.

Türkiye'nin, bu yasa tasarısının uluslararası hukuk ve özellikle devletlerin egemenliği ve eşitliği başta olmak üzere BM Şartı'nda yer alan ilkelere uygun olmadığı inancında olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu yasa tasarısı, hukuka aykırı olmasının yanı sıra terörle mücadelede uluslararası iş birliğine zarar verecek sakat bir yaklaşımın ürünüdür. Türkiye, terör mağdurlarının yanında olmayı sürdürmekte ve kaynağı ile türü ne olursa olsun terörle çifte standart ve ayrım olmaksızın mücadele edilmesi gereğini kuvvetle savunagelmektedir. 

Bu bağlamda, Türkiye ABD Başkanı'na söz konusu tasarının yasalaşmasını engellemesi çağrısında bulunmakta ve tüm müttefik ve ortaklarını terörle mücadelede uluslararası iş birliğini ve dayanışmayı pekiştirmeye yönelik anlamlı ve yararlı adımlar atmaya davet etmektedir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metin Hara ile Adriana Lima ABD'de
Metin Hara ile Adriana Lima ABD'de
Murat Cemcir ve Ahmet Kural yola çıktı
Murat Cemcir ve Ahmet Kural yola çıktı