Define İşaretleri


+1

Reklamı Geç


Define İşaretleri

Geçmiş zamanlardan günümüze gelmiş ve çözülmeyi ve bulunmayı bekleyen belki de yüzlerce define bulunmaktadır.

Define İşaretleri
Bu içerik 857 kez okundu.

Define İşaretleri

Geçmiş zamanlardan günümüze gelmiş ve çözülmeyi ve bulunmayı bekleyen belki de yüzlerce define bulunmaktadır. Anadolu coğrafyasının medeniyetlerin beşiği olduğu düşünüldüğünde gayet anlaşılabilir olan bu durum sayesinde ülkemizde yıllardır süregelen bir define arama macerası bulunmaktadır. Her ne kadar oldukça gizemli defineler var olsa da şu anda ülkemizde çözülmeden bekleyen definelerin birçoğu aslında basit kişiler tarafından bazı define işaretleri izlenerek gömülmüş olan ve daha sonra ölüm ya da savaş gibi sebeplerle sahibine kavuşamamış olan definelerdir. Bu defineleri çözmek için söylendiği gibi bazı define işaretlerinin izlenmesi gerekmektedir. Bu define işaretlerini doğru okuyarak anlamak için özel birçok yöntem kullanılmaktadır.

  • Çiçek İşareti: Gerek eski gerek yeni birçok medeniyet tarafından kullanılan çiçek işaretleri kadınların mezarlarında daha çok kullanılmaktadır. Aynı zamanda çiçeklerin özel okumaları çiçek yapraklarına bakılarak yorumlanmaktadır. Çiçek yaprakları sayısı sayısal değerleri ifade etmektedir.
  • Merdivenler: Definelerin çözümü sırasında en son adım olarak görülmekte olan merdivenler iyi korunmakta olan defineler için bir başlangıç olarak da görülebilmektedir. Bazen yalnızca basit, define olmayan mezarlarda da görülebilen bu define işaretleri okuma sırasında özellikle tek sayılı merdivenler kullanılmaktaysa sona yakın olunduğu görülmektedir.
  • Güneş: Özellikle eski zaman medeniyetlerinden Hititlerin sıklıkla kullanmış olduğu güneş işareti genellikle ya bir ailenin büyüğü ya da büyük bir medeniyetin kralı gibi güçlü isimlerin mezarlarına işaret etmektedir. Böyle büyük kişilerin değerli eşyalarla gömüldüğü düşünüldüğünde bu mezarların oldukça önemli olduğu anlaşılmaktadır.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Donald Trump'tan Flaş Rusya Açıklaması!
Donald Trump'tan Flaş Rusya Açıklaması!
İran'ın resmi para birimi değişiyor
İran'ın resmi para birimi değişiyor