Darbeyi dünyaya anlatacak film: 17.25.15

Darbeci hainlerin yönetimi ele geçirmesi kurgusu üzerinden FETÖ’ye karşı direniş mücadelesini anlatacak yüksek bütçeli 17.25.15 filmi 15 Temmuz’un yıldönümünde vizyona girecek

Darbeyi dünyaya anlatacak film: 17.25.15

Darbeci hainlerin patronaji ele geçirmesi kurgusu üzerinden FETÖ’ye karşı direniş mücadelesini anlatacak yüksek bütçeli 17.25.15 filmi 15 Temmuz’un yıldönümünde vizyona girecek

Yapımcısı İsmail Özer, 17-25 Aralık kumpasları ve 15 Temmuz darbe girişimini konu alan "17.25.15 Paralel Darbe" filmini çekmek için hazırlık yapıyor. Türkiye'nin en yüksek bütçeli filmi olmayı hedefleyen yapım, hem İngilizce hem de Türkçe çekilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 - 25 Aralık girişimlerini "Bu bir darbedir" şeklinde nitelendirdiğini ancak birçok insanın bunu o dönemde algılayamadığını ve durumu bir darbeden ziyade siyasi çatışma olarak değerlendirdiğini dile getiren Özer, darbe girişimiyle toplumda FETÖ'nün ne kadar tehlikeli bir yapı olduğunun anlaşıldığını söyleyerek filmini "FETÖ başarılı olsaydı ne olurdu?" sorusu üzerine kurgulayacağını belirtti.

Alman oyuncu Armin Muller Stahll'ın terör örgütü elebaşını canlandırmasını istediklerini söyleyen Özer "Film dünya standartlarında politik ve aksiyon sahnelerini barındıracak. Çektiğimiz acıları, bu terör örgütünün ne kadar tehlikeli olduğunu dünyaya anlatacağız bu filmde. 15 Temmuz kurtuluş günümüz. Bu yüzden filmi 15 Temmuz 2017'de vizyona sokmayı hedefliyoruz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!