5 ülkeden ortak 'Suriye' açıklaması

Suriye'de yıllardır süren savaş hala devam ederken, ABD başta olmak üzere 5 ülke Rusya'yı hedef gösterdi...

5 ülkeden ortak 'Suriye' açıklaması

ABD, Fransa, İtalya, Almanya ve İngiltere Dışişleri Bakanları ile Avrupa Birliği (AB) Yüksek Temsilciliği ortak bir basın bildirisi yayımlayarak, Suriye'de barışın sağlanması için sorumluluğun Rusya'nın omuzlarında olduğunu bildirdi.

Basın bildirisinde, bu hafta Suriye'de gerçekleşen hava saldırılarının ardından Suriye'deki diplomatik görüşmelerin tekrar sağlanması adına sorumluluğun Rusya'da olduğu kaydedildi.

Açıklamada, Suriye'de insani yardım konvoyuna saldırılmasına ve Esed rejiminin kimyasal silahlar kullandığı yönündeki raporlara yer verildi.

Rusya'nın Beşşar Esed'in saldırılarına göz yumduğuna değinilen bildiride, Rusya'nın bu tutumunun Suriye'deki diplomatik görüşmelere destek verdiği yönündeki sözleriyle çeliştiğine işaret edildi.

Açıklamada, "Beş ülke ve AB Yüksek Temsilciliği bu sebepten dolayı Rusya'nın olağanüstü adımlar atarak, Suriye savaşının sona ermesinin önüne geçen rejimin hedeflerini ayırt etmeksizin kendi halkını bombalamasını durdurarak, tekrar güvenirliliğini geri kazanmalıdır." ifadesine yer verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!