Erdoğan'ın Kaldığı Otelin Haritası Bakın Nereden Çıktı?

Son Dakika Haber Portalı

Erdoğan'ın Kaldığı Otelin Haritası Bakın Nereden Çıktı?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında Genelkurmay'ın yanı sıra FETÖ'cülerin yuvalandığı Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda da arama yapıldı. Tutuklanan FETÖ'cü cuntacıların kanlı ihanet gecesine ilişkin ifadelerinde Sahil Güvenlik Komutanlığı Harekat Dairesi Başkanı Albay Süleyman Yarayan'a yönelik suçlamaları üzerine, Yarayan'ın odasına girildi.

HARİTALAR DOLAPTAN ÇIKTI

Savcılık talimatıyla, odadaki dolap ve çekmeceler açıldı. Odadaki tüm belgelere el konularak, incelemeye alındı. İncelenen evraklar arasında iki belge dikkat çekti. Belgelerden birinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o gece konakladığı ve ardından cuntacılar tarafından bombalanan Marmaris'teki oteli de gösteren asetatlı harita olduğu belirlendi. Diğer belgenin ise yine oteli de içine alan Ege Denizine kıyısı olan tüm şeridi kapsadığı tespit edildi.

"HALKI KORKUTMAK İÇİN ATEŞ EDİN" TALİMATI

Soruşturma dosyasına giren bilgilere göre, TSK'dan ihraç edilen ve tutuklanan Albay Süleyman Yarayan, o gece Sahil Güvenlik botlarında görevli personele ihanet talimatı verdi. Yarayan, Ankara'da vatandaşın üzerinde korku yaşatmak için "süpersonik" uçuşlar yapan uçaklara benzer bir taktiğin kullanılmasını istedi. Talimata göre Yarayan, "Botlarınıza mühimmat yükleyin. Belirli aralıklarla bu mühimmatları ateşleyin" dedi.

SAVUNMASI İNANDIRICI BULUNMADI

15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olması üzerine, kaçmaya çalışırken yakalanıp tutuklanan Yarayan'ın aynı zamanda darbe girişimden 5 gün önce harekete geçtiği belirtildi. Yarayan'ın sürekli Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otelin yerini araştırıp, koordinatlarını öğrenmek istediği öğrenildi. Cezaevine gönderilen Yarayan'ın bu suçlamalara ilişkin, "İçişleri Bakanı Efkan Ala beni aradı. 'Sahil güvenliğini alın' dedi. Ben de botlara mühimmat yüklenmesi talimatını bu yüzden verdim" şeklindeki savunması ise inandırıcı bulunmadı.

(Kaynak: Sabah)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!