Bombardıman Başladı Göz Gözü Görmüyor!


+1Bombardıman Başladı Göz Gözü Görmüyor!

Son Dakika Haber Portalı

Bombardıman Başladı Göz Gözü Görmüyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri geçen 24 Ağustos'ta, Cerablus'un terör örgütü DAEŞ'teen temizlenmesi ve Türkiye sınırının güvenli hale getirilmesi amacıyla Fırat Kalkanı harekatını başlattı.

TSK'nın desteğiyle Özgür Suriye Ordusu güçleri aynı gün Cerablus'un kontrolünü ele geçirdi ve batıya doğru ilerlemeye başladı.

Harekatın ikinci aşamasında TSK'ya ait zırhlı birlikler bu kez Kilis'in Elbeyli ilçesinin karşısındaki Suriye'nin Rai bölgesine girdi.

TSK desteğiyle iki koldan ilerleyen ÖSO güçleri, kısa süre içerisinde sınır hattını tamamen güvenli hale getirdi ve daha sonra yeni hedefini Türkiye sınırına 30 kilometre uzaklıkta olan DAEŞ'in Suriye'deki ikinci merkezi konumundaki El Bab ilçesi olarak belirledi.

Günlerdir El Bab'a ulaşmak için ilerleyen ÖSO güçleri ile direniş gösteren DAEŞ militanları arasında çatışmalar sürüyor. TSK ve koalisyon ülkeleri de ÖSO'nun ilerlemesi için El Bab güzergahındaki DAEŞ hedeflerini karadan ve havadan ateş altına aldı.

Harekatın 34'üncü gününde de Kilis'in karşısındaki Suriye köylerinde bulunan DAEŞ hedefleri, karadan obüs ve roketatar, havadan ise savaş uçaklarıyla ateş altına alındı.Sık sık uçaklarla ateş altına alınan DAEŞ mevzilerinden yükselen dumanlar, güvenlik önlemlerinin en üst seviyede tutulduğu Türkiye sınırından da görülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice'de operasyon tamamlandı
Lice'de operasyon tamamlandı
Son Dakika! Kritik Uyarı! Yağışlar geliyor...
Son Dakika! Kritik Uyarı! Yağışlar geliyor...