‘Beyaz Saray beni küfürbaz yaptı’

Beyaz Saray'daki koltuğunu bırakmaya hazırlanan ABD Başkanı Barack Obama, 2008'den bu yana sürdürdüğünü görevinin nasıl geçtiğini Vanity Fair dergisine

‘Beyaz Saray beni küfürbaz yaptı’

Beyaz Saray'daki koltuğunu bırakmaya hazırlanan ABD Başkanı Barack Obama, 2008'den bu yana sürdürdüğünü görevinin nasıl geçtiğini Vanity Fair dergisine anlattı. "Son röportajı" başlığıyla yayınlanan röportajda Obama, başkan olmanın zor bir görev olduğunu söyledi.

Dergi adına röportaj yapan tarihçi ve siyasi eleştirmen Doris Kearns Goodwin ile bir buçuk saate yakın Oval Ofis'te görüşen Obama, kimi zaman askeri operasyon kararı vermek zorunda kaldığını, diğer yandan da o koşullarda en iyi kararları korkmadan verdiğine inandığını belirtti ve "Ben genellikle sivil hayatımda nasılsam, kamusal kimliğimde de öyleyim. Ama iki istisnai durum var.

Ofise geldiğimden bu yana kendimi daha küfür eder buluyorum. Hoş, personel şefim ile politik danışmanımın ağzı benden de bozuk. İkinci istisnaysa, şimdi daha iğneleyici konuşabiliyorum" dedi. Obama danışmalarından Susan Rice'ın ise kendisinden daha küfürbaz olduğunu söyledi.

Obama, başkanlık koltuğunu bıraktıktan sonra Hawaii'de sörf yapılan sahillere gideceğini, beyzbol şapkası ve güneş gözlüğü takarak halkın arasına karışacağını söyledi. 55 yaşında emekli olacağını ve hayatında yeni bir evreye gireceğini belirten Obama, kariyerine kütüphanede önümüzdeki nesiller yararına akademik çalışmalar yaparak geçireceğini anlattı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!