Erdoğan'dan ABD'ye gönderme: Kandırmayalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dubai merkezli Rotana Televizyonu'na gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan ABD'ye gönderme: Kandırmayalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dubai merkezli Rotana Televizyonu'na konuştu. Erdoğan 15 Temmuz darbe girişiminden Fırat Kalkanı operasyonuna kadar gündeme dair pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. 

5 BİN KİLOMETRE HEDEFİ VAR

Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde uçuşa yasak, güvenli bölge oluşturulması için 5 bin kilometre karelik alanın terör örgütlerinden temizlenmesini hedeflediğini belirtti.

40 BİN KİŞİ GERİ DÖNDÜ

Erdoğan Suriyeli ılımlı muhaliflerle işbirliği içerisinde hareket ettiklerine işaret ederek, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında DAEŞ'ten temizlenen Cerablus'a 30 bin ila 40 bin arasında kişinin geri döndüğünü bildirdi.

ESED'İN GİTMESİ GEREKİYOR

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Barack Obama ile Suriye'de yeniden ateşkesin sağlanması meselesini görüşeceğine değinen Erdoğan, Suriye'de 600 bin vatandaşını öldüren Beşar Esed'in gitmesi gerektiğini, kalmasının mümkün olmadığını ifade etti.

BİRBİRİMİZİ KANDRIMANIN GEREĞİ YOK

Erdoğan, ABD'yi terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD ve YPY'ye uçak dolusu silah indirdiğini belirterek, "Karşı karşıya geldiğimiz zaman diyorlar ki 'Bunlar (PYD ve YPG), DAEŞ'e karşı savaşıyor.' Birbirimizi kandırmanın gereği yok." diye konuştu.

12.5 MİİLYAR DOLAR HARCADIK

 Suriyeli sığınmacılar meselesi hakkındaki görüşlerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sığınmacı kardeşlerimiz için 12.5 milyar dolar harcama yaptık. Bu bizim insanlık vazifemiz. Öte yandan batı sorumluluktan kaçıyor. Uluslararası kuruluşlar ise sığınmacılar için yalnızca 520 milyon dolar harcama yaptı." 

SUUDİ ARABİSTAN İLE İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'a 11 Eylül saldırılarından dolayı dava açılmasına imkan tanıyan "Terörizmin Sponsorlarına Karşı Adalet Yasası"nın değerlendirilmesi için Suudi Arabistan'la hukuki açıdan işbirliği yapacaklarını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!