Az Önce Açıklandı! Hükümetten Flaş OHAL Kararı

Son Dakika Haber Portalı

Az Önce Açıklandı! Hükümetten Flaş OHAL Kararı

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı, saat 14.25'te başladı.

 Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, toplantı devam ederken kameralar karşısına geçti. Olağanüstü halin uzatılmasına ilişkin beklenen açıklamayı yapan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu'nda olağanüstü halin 90 gün süreyle uzatılmasına karar verildiği söyledi. 

Kurtulmuş'un şu sıralar yaptığı açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
"FETÖ'nün başındaki kişinin Türkiye'ye iadesiyle ilgili olarak Amerikan makamlarının üzerine düşeni yapması için gerekli girişimler yapılıyor.

Bu karar Amerikan yargısı tarafından verilene kadar bu kişinin tutuklanmasını talep ediyoruz. Gönderilen dosya buna ilişkin bir taleptir. Bu başvurunun en kısa zamanda karşılanacağını ve adımların atılacağını ümit ediyoruz.

 

Fırat Kalkanı operasyonu Suriye'nin bütünlüğünün korunması, Türkiye topraklarının başta DAEŞ ve YPG olmak üzere terör örgütlerini saldırılarından korunması ve terör koridoru oluşmasını engellemek için yapılan operasyondur. Bu özellikle DAEŞ ile ilgili bir mücadeledir. Bu bölgenin güvenli bir bölge haline gelmesi öncelikli hedeflerimizdendir. Operasyon kararlılıkla sürecektir.


Türkiye'nin başından itibaren söylediği husus, Suriye Suriye halkının olduğudur. Musul ve Rakka operasyonu yapılacaksa şehirler bir başka terör örgütüne peşkeş çekilmemeli. PYD'nin Musul ve Rakka'da operasyonların esas unsurlarından biri olarak görülmesi kabul edilemez.

DAEŞ giderken başka terör örgütü gelmemeli. PYD 'nin önemli bir kısmı Mümbiç'ten çekilmiştir ama tamamının Fırat'ın doğusuna çekilmesini istiyoruz.
Ekimin başında öğretmen arkadaşlarımız MEB bünyesine alınmış olacaktır, 20 bin kişi."

Ohal Uzaltıldı mı Ohal Kararı Ohal Nedir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!