Emniyette deprem! 12801 polis açığa alındı

FETÖ soruşturması kapsamında 12 bin 801 polis bu sabah itibariyle açığa alındı. Açığa alınan polislerden 2 bin 523'ünün amir olduğu öğrenildi.

Emniyette deprem! 12801 polis açığa alındı

Emniyet Genel Müdürlüğü, Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 12 bin 801 polisi bu sabah itibariyle açığa aldı.

 Yapılan araştırmalar sonunda 81 kentte açığa alınmasına karar verilen polislere bu sabah itibariyle tebligatlar yapılmaya başlandı. Aralarında çeşitli rütbelerde bulunan müdürlerin de olduğu yaklaşık 12 bin 801 polisin örgüt ile bağlantısı olduğu iddia edildi.

EMNİYETTEN YAPILAN AÇIKLAMA:

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "667 sayılı Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Karaname'nin 2. maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ / PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen 2523'i amir sınıfı olmak üzere toplamda 12 bin 801 personel görevden uzaklaştırılmıştır" ifadesinde bulunuldu.

SORUŞTURMAYI POLİS BAŞMÜFETTİŞLERİ YÜRÜTECEK

İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınan polisler hakkındaki soruşturmayı polis başmüfettişlerin yürütecek. Soruşturmalar sonucunda, FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu belirlenen polislerin meslekten ihraç edileceği öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!