Putin Talimat Verdi... 40 Milyon Kişi Katılıyor!

Son Dakika Haber Portalı

Putin Talimat Verdi... 40 Milyon Kişi Katılıyor!

Rusya'da ülke tarihinin en kapsamlı sivil savunma tatbikatlarından biri başladı. Tatbikatın, ABD ile Rusya arasındaki gerilimin yükseldiği günlere denk gelmesi heyecan yarattı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Rusya Olağanüstü Haller Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, tatbikatta 40 milyondan fazla vatandaş, 200 binden fazla arama kurtarma uzmanı ve yaklaşık 50 bin aracın görev aldığı bildirildi.

Tatbikatta, halkın ve arama kurtarma ekiplerinin olası afetlere ve tüm olağanüstü durumlara karşı hazırlık durumunun öğrenileceği açıklandı.

Bakanlığa bağlı tüm birimlerin üst düzey hazırlık durumuna getirildiği tatbikatta, yeraltı yapıları ve sığınakların da denetleneceği belirtildi.

Tatbikat dört gün sürecek ve 7 Ekim'de sona erecek.

PUTİN'İN İCADI!

Russia Today'in haberine göre, Rusya'da Putin'in 2012 yılında tekrar devlet başkanlığına gelmesinden bu yana her sene, 4 Ekim Sivil Savunma Günü'nde ülke çapında tatbikat düzenleniyor.

Russia Today, 2013'teki tatbikata 60 milyonu aşkın insanın katıldığını belirtti.

'NÜKLEER HAZIRLIK' İDDİASI

İngiliz The Mirror gazetesinin haberine göre, Rus medyası ve yetkililer, ABD’nin, Suriye’deki faaliyetleri nedeniyle Rusya’ya saldırı düzenlemek istediğini iddia etmişti. Gazetenin haberine göre, yetkililer Cuma günü, olası bir saldırı halinde Moskova’nın 12 milyonluk nüfusunu barındırabilecek yeraltı sığınakları sahip olduğunu açıklamıştı.

Rusya Savunma Bakanlığı’na ait Zvezda (Yıldız) televizyonunun geçen haftaki başlıklarından birinde, “Amerikalı şizofrenler, Moskova için nükleer silahlarını geliştiriyor” ifadesini kullanmıştı.

SUN GAZETESİ: PARANOYAK PUTİN

Rusya'da 40 milyon kişinin katıldığı tatbikatla ilgili haberi bugün okuyucularına duyuran İngiliz gazetesi Sun ise, "Paranoyak Putin" başlığını attı.

Bir başka İngiliz gazetesi Express de, "Putin Üçüncü Dünya Savaşı'na mı hazırlanıyor?" başlığını kullandı.

Rusya Putin Tatbikat ABD Savaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!