Yakalanan bombacı PKK'nın 'uyuyan hücresi' çıktı

Ses getirecek bombalı eyleme hazırlanan PKK'lı teröristin 'uyuyan hücre' olduğu tespit edildi.

Yakalanan bombacı PKK'nın 'uyuyan hücresi' çıktı

Adana'da bombalı eylem hazırlığı yaparken yakalanan üniversite öğrencisi İhsan O.'nun, 'PKK'nın uyuyan hücresi' olduğu ortaya çıktı. PKK'lı İhsan O.'nun bu güne kadar hiçbir suça karışmadığı, poliste parmak izinin dahi bulunmadığı anlaşıldı.

EKİPLER ŞÜPHELENDİ YAKALANDILAR

Kobani'de eğitim alıp, Adana'ya gelen Dicle Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 1'inci sınıf öğrencisi İhsan O. ile Ova Mahallesi'nde hurdacılık yapan Mahmut B.'nin polis merkezleri çevresinde dolaşmalarından şüphelenen ekipler takibe aldı. Bomba yüklü araçlarla Adana Havalimanı, Ceyhan Kaymakamlığı, Adliye binası ve karakollara yönelik eş zamanlı kanlı eylem planladıkları belirlenen İhsan O., Mahmut B., A.B., Ö.B. ile A.B., el yapımı patlayıcıyı hazırlarken düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı. 

ÜZERİNDEN BOMBA TALİMATNAMESİ ÇIKTI

Tutuklanan İhsan O.'nun üzerinde ise Kürtçe ve Türkçe olarak hazırlanmış, bombanın nasıl yapılacağını anlatan talimat ele geçirildi. Talimatlarda, bombanın etkisini artırmak için içerisine koyulabilecek malzemeler, ateşleme için kullanılacak pil ve uzaktan kumandanın nasıl çalıştırılacağının ayrıntılı olarak anlatıldığı ortaya çıktı.

UYUYAN HÜCRE ÇIKTI

İhsan O.'nun Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunda eylem talimatını örgütün üst düzey yöneticilerinden aldığını ancak şeklinin kendisinin belirlediğini ve eylemin ses getirebilmesi için eş zamanlı yapmayı planladığını ifade ettiği ortaya çıktı. İhsan O.'nun, bu güne kadar hiç bir suça karışmış olmaması da dikkat çekti. Örgütün'uyuyan hücresi' olduğu anlaşılan İhsan O.'nun bu durumu nedeniyle rahat hareket ettiği anlaşıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fantezilerim geniştir demişti yeni sevgilisiyle yakalandı
Fantezilerim geniştir demişti yeni sevgilisiyle yakalandı
Hadise'nin Ateşli Klibi Çalıntı Çıktı
Hadise'nin Ateşli Klibi Çalıntı Çıktı