FETÖ imamının arşivi Derince’de yakalandı


+1FETÖ imamının arşivi Derince’de yakalandı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kahramanmaraş'ta iş adamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partililerle yemekte bir araya geldi. Yaptığı konuşmada, 15

FETÖ imamının arşivi Derince’de yakalandı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kahramanmaraş'ta iş adamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partililerle yemekte bir araya geldi. Yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da FETÖ'ye karşı milletin verdiği mücadeleyi anlatan Tüfenkci, "Eğer bundan sonra, bu Türkiye'ye birileri istikamet çizecekse inanın ki bu istikameti, bu ekseni, o gün göğsünü tanklara siper edenler çizecek.

Ne bir Moody's veya bir başka derecelendirme kuruluşu ne de bir başka vesayet odağı çizecek" dedi. Dün (önceki gün) FETÖ'ye mensup bir ülke imamının eşyalarının Derince Limanı'ndan İngiltere'ye konteynır içinde kaçırılırken gümrükçülerin titiz çalışması neticesinde yakalandığını belirten Bakan Tüfenkci şöyle devam etti:

"O konteynır içinde baktığımız zaman örgütsel dokümanlar, eski eşyalar, örgüte ait notlar, planlar, toplantı yerleri yakaladık. Adamların rengi yok, kokusu yok, kalıbı yok. Her kalıba giren insanlar. Şimdi terörle mücadele ekipleri tarafından Körfez savcılığı koordinesinde bir soruşturma yürüyor.

Bunu niye anlattım? Bu mücadele sadece 1 ayda 2 ayda değil arkadaşlar. Uzun soluklu bir mücadele. Biz bu mücadelenin arkasında koşturacağız."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metin Hara ile Adriana Lima ABD'de
Metin Hara ile Adriana Lima ABD'de
Murat Cemcir ve Ahmet Kural yola çıktı
Murat Cemcir ve Ahmet Kural yola çıktı