Gebze’ye Bilişim Vadisi geliyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Shell Eco-marathon yarışması öncesinde düzenlenen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları

Gebze’ye Bilişim Vadisi geliyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Shell Eco-marathon yarışması öncesinde düzenlenen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ve Shell Türkiye ev sahipliğindeki basın toplantısına katıldı.

Özlü, Gebze'de 'Bilişim Vadisi' kurmak için çalıştıklarını hatırlatarak, "Burada dünyaca ünlü firmalar, yerli ve yabancı dev şirketler yer alacak. Gençlerimizin kurduğu firmalar da bulunacak" dedi. Özlü, Türk otomobili projesinin gençlere ciddi bir ilham kaynağı olacağına inandığını da vurguladı.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi de bugün milyarlarca dolarlık şirketlerin hep yaratıcılık ile ilgili olduğunu belirterek, "Elektrikli otomobil üreten Tesla'nın değeri Mercedes'i geçti" dedi. OİB Başkan Yardımcısı Güven Özyurt ise bu yıl ihracatta 23 milyar doları hedeflediklerini kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!