Akademik yıl açılışları Külliye'de yapılacak

Türkiye genelindeki akademik yıl açılışları bu yıldan itibaren Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak.

Akademik yıl açılışları Külliye'de yapılacak

Bu yıldan itibaren akademik yıl açılışları Türkiye genelindeki tüm üniversite rektörlerinin katılımıyla Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde büyük bir törenle yapılacak. Bölgesel kalkınmada lokomotif üniversitelerin de belirlendiği toplantı öncesi bu üniversiteleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan törende açıklayarak müjdeyi verecek.

GELENEKSEL HALE GETİRİLECEK!

FETÖ'nün 15 Temuz darbe girişiminin ardından başlayan birlik beraberlik ruhu akademik yıl açılışında da devam edecek. Bu yıldan itibaren akademik yıl açılışları Türkiye genelindeki tüm üniversite rektörlerinin katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki törenle yapılacak.

Bu yılki açılış Külliye'deki kongre salonunda 18 Ekim Salı günü yapılacak. 2016- 2017 Yükseköğretim Akademik Yılı Külliye'de yapılacak resmi törenle başlayacak. Törene 2 bine yakın akademisyen davet edildi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ülkedeki birlik ve beraberlik ruhunu canlı tutmak için yapılan bu düzenleme geleneksel hale getirilecek.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç "Akademik yıl açılışları bir şölen haline gelecek"dedi. Bölgesel kalkınmada lokomotif üniversiteler belirlediklerini anlatan Saraç "2006'tan sonra kurulan bazı üniversitelere böyle bir misyon vereceğiz. 100'e yakın kriter belirledik. Bu hafta aday olan üniversiteleri eleyerek sayısını 5'e indireceğiz. Bu üniversiteleri Cumhurbaşkanımız 18 Ekim'deki törende açıklayacak" dedi. Saraç, yükseköğretimde FETÖ ile mücadele kapsamında kritik ve öncelikli alanlarda öğretim üyelerinin mülakatla alınabileceğini de söyledi. (Sabah)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!