PKK Musul'a o isimle sokulmak isteniyor!

Türkiye'yi Musul operasyonunda masanın dışına itmek isteyen ABD'nin planı, PKK'yı Musul'a KYB ismi adı altında sokmak...

PKK Musul'a o isimle sokulmak isteniyor!

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında uzun zamandır planlanan Musul operasyonunda oynanan büyük oyunu kaleme aldı.

 Selvi, "Yeni bir gelişme söz konusu. Musul operasyonu öne çekilip Rakka ertelenmiş. Musul operasyonu için ABD’ye işbirliği önermiş, bir askeri plan sunmuştuk. İşbirliği yapılmak yerine masanın dışına atılmak isteniyoruz.' diyerek gelişmleri özetlerken bunu da şu şekilde açıklıyor; 'ABD ve İran, bunun için Irak yönetimini kullanıyor.

Irak’ta işgalci olan ABD’nin varlığından, ülkeyi iç savaşa sürükleyen İran’dan, askeri güç bulunduran İngiltere, Fransa, Rusya, İtalya, Almanya ve Hollanda’dan rahatsız olmayan Irak yönetimi, Başika kampını egemenlik sorunu haline dönüştürdü. Irak yönetimi sanki başkent Bağdat’a hâkim de, Türkiye’nin Başika’daki varlığını tehdit olarak görüyor.' 

İşte Selvi'nin 'PKK'yı Musul'a hangi kılıf altında sokmak istiyorlar' başlıklı yazısındaki o bölüm...

Ankara'da PKK'lıların bombalı araçla yapmayı planladıkları katliam son anda önlendi.

Ankara’nın Gölbaşı girişindeki kontrol noktasına saldırıp insanlarımızı öldürmeyi planlamışlar.

Ankara’da gerçekleştiremediklerini Şemdinli’de başardılar.

20 Temmuz 2015 tarihinden bu yana, Türkiye, sistematik bir terör saldırısıyla karşı karşıya.

Bir yanda PKK ve DAEŞ’in canlı bomba ve bombalı araçlarla yaptıkları saldırılar ile şehir savaşları, diğer yanda ise PKK’nın kan kardeşi FETÖ’nün darbe girişimi.

TÜRKİYE'YE DİZ ÇÖKTÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Suriye ve Irak dizayn edilirken Türkiye’ye diz çöktürmeye çalışıyorlar.

Musul operasyonu gündeme gelince, PKK tekrar sahaya sürüldü.

Biz içeride terörle meşgul olalım ki onlar Türkiye’yi Musul denkleminin dışında tutsunlar.

PKK'YA KYB KILIFI

PKK, 1 yılı aşan kanlı saldırılarıyla Türkiye’yi iç savaşa sürüklemeye çalışırken müttefikimiz ABD, Suriye’de PKK’nın kolu olan PYD-YPG ile Musul operasyonuna ise İran’ın güdümündeki KYB görüntüsü adı altında PKK’yı dahil etmeye çalışıyor. 

KYB NEDİR?

Kürdistan Yurtseverler Birliği kısaca KYB, 1975'te kurulan bir Kürt partisidir. KYB'nin kurucuları arasında Celal Talabani vardı. Parti Kürdistan Demokrat Partisi'nden kopan ve daha sosyalist olanlar tarafından kuruldu. KYB Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin diğer önemli partisidir. Ağırlıklı olarak Süleymaniye kentinde etkilidir. Son Irak meclis seçimlerine KDP ile birlikte girmiş ve mecliste 53 milletvekili çıkarmışlardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!