Yıldırım'dan FETÖ soruşturması için uyarı: Bedeli olur

Başbakan Yıldırım, "FETÖ soruşturmalarını fırsat bilerek geçmişte husumeti olanları da FETÖ sepetine atarsanız bedeli yüksek olur' dedi.

Yıldırım'dan FETÖ soruşturması için uyarı: Bedeli olur

Başbakan Binali Yıldırım, 9 Eylül Üniversitesi açılış töreni programında konuştu.

Buradaki açıklamalarında 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) gerçekleştirdiği darbe girişimi üzerinde duran Yıldırım, önemli bir uyarıda bulundu.

"BEDELİ YÜKSEK OLUR"

15 Temmuz'dan sonra başlatılan FETÖ soruşturması ile hemen hemen bütün kurumlarda gerçekleştirilen topyekun temizlik işlemlerinin ne kadar sağlıklı olduğu tartışma konusu olmuştu.

Bununla ilgili çok ağır uyarıda bulunan Yıldırım, "Geçmişte husumetlerimiz varsa, rakip olmuşsak, aman fırsat elime geçti bunu FETÖ sepetine koyayım derseniz bunun bedeli yüksek olur." dedi.

EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI

Başbakan Binali Yıldırım, "Biliyorsunuz 1980'li yıllardan beri mücadele ettiğimiz bir bölücü terör örgütü. Onlar erken zamanda silahı eline aldılar, meydana çıktılar. Bu ülkenin enerjisini tüketiyorlar ama FETÖ terör örgütü birikimini yaptı yaptı yaptı sinsice, kendini gizleyerek, 40 yıl çalıştı bekledi ve bir gün ansınız çıktı.

Bölücü terör örgütleri ve ülkemizin başını ağrıtan tüm şer odaklarıyla mücadeleye devam edeceğiz ama biliyoruz ki bunların aklı kendi aklı değil bir başka akıl var. O akıl karşımıza çıkmıyor. O akıl arka planda Hacivat ve Karagöz gibi bunları oynatıyor.

Bölücü terör örgütüyle, FETÖ terör örgütü 15 Temmuz'dan önce bir araya geldi. Ve bu darbeyi planladılar, görev bölümü yaptılar. Darbenin başarıyla sonuçlanacağı konusunda zerre tereddütleri yoktu, kaleyi içeriden fethettiklerini düşünüyorlardı ama evdeki hesap çarşıya uymadı" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!