TSK bombaladı, IŞİD'in karargah binaları vuruldu!

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 53. gününde 86 IŞİD hedefi vuruldu. Vurulan 2 karargah binasıyla beraber, üst düzey IŞİD'liler öldürüldü.

TSK bombaladı, IŞİD'in karargah binaları vuruldu!

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 53'üncü gününde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin atış desteğinde bulunduğu ÖSO askerleri, Rai'nin doğusunda yer alan Taşlıhüyük'ün alınması için başlatılan taarruzda, terör örgütü IŞİD'in direnişi nedeniyle ilerleme sağlayamadı.

IŞİD'in 86 hedefi havadan ve karadan bombalanarak imha edildi. ÖSO'ya mensup 4 askerin yaralandığı bölgede 1 el yapımı patlayıcı da imha edildi.

2 KARARGAH BİNASI İMHA EDİLDİ

Harekatın son durumuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan bilgilendirmede şöyle denildi: 

"Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 4 muhalif yaralanmış, destek sağlayan unsurlarımızda zayiat ve hasar meydana gelmemiştir. Muhalif unsurlarca, harekatın başlangıcından bu yana kontrol sağlanan 134 meskun mahalde bin 110 kilometrekarede güvenliği artırıcı önlemler sürdürülmektedir.

Keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 80 terör örgütü DEAŞ hedefine, ateş destek vasıtaları tarafından atış yapılarak, ÖSO'nun ileri harekatı desteklenmiş ve belirlenen hedefler tam isabetle etkisiz hale getirilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından; Mirkane, Taşlıhüyük ve Tileli'de bulunan 2 karargah binası, silah mevzii olarak kullanılan 3 bina ve muhtelif korugan tipi hedefler imha edilmiştir.

Koalisyon güçleri tarafından; Dabık'ta tespit edilen terör örgütü DEAŞ unsurlarına yönelik icra edilen 1 hava harekatı sonucunda 1 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

Terör örgütü DEAŞ'ten temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından, 4 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak imha edilmiş, harekatın başlangıcından bugüne kadar 28 mayın ve çoğu tuzaklanmış 1156 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirilmiştir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!