Savcıdan Rüzgar itirazı

İstanbul Beşiktaş'taki trafik kazasında polis İsmet Fatih Alagöz'ün şehit olmasına, polis Emre Tetik'in ise yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay

Savcıdan Rüzgar itirazı

İstanbul Beşiktaş'taki trafik kazasında polis İsmet Fatih Alagöz'ün şehit olmasına, polis Emre Tetik'in ise yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak tahliye edilen Rüzgar Çetin karşıki kararı, savcı temyiz etti.

Savcı Ekrem Şakar, Çetin için daha üst oranda ceza belirlenmesi gerektiğini belirterek kararın bozulmasını talep etti. Savcı Şakar, bilinçli taksir suçuna ilişkin TCK'nin 85/2. maddesinde 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası öngörüldüğünü belirtti.

Ancak TCK'nin 61. maddesine göre temel ceza belirlenirken suçun işleniş biçimi, suçun işlenmesinde kullanılan araçlar, suçun işlendiği zaman ve yer, suçun konusunun önem ve değeri, failin güttüğü amaç gibi hususların göz önünde bulundurulması gerektiğini vurguladı. Savcı Şakar, kararın bozulması ve toplanan delillere uygun olarak sanığa daha üst oran belirlenerek ceza verilmesi için kararı temyiz etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!