Atatürk Üniversitesi'nde öğrencilerin yemek çilesi!

Erzurum'da bulunan Atatürk Üniversitesi'ndeki binlerce öğrenci, okulun yemekhanesinden ucuz yemek alabilmek için saatlerce kuyrukta bekliyor.

Atatürk Üniversitesi'nde öğrencilerin yemek çilesi!

Soğuk havalarda en az 20- 30 dakika yemekhaneden dışarı uzayan kuyrukta bekleyen öğrenciler acil olarak soruna çözüm bulunmasını istedi.

Güzel Sanatlar Fakültesi'ndeki yemekhaneden öğrencisi ile birlikte çevresindeki Hukuk, Turizm, Eczacılık ve İletişim fakültelerinin öğrencilerinin de yararlandığını hatırlatan öğrenciler, şöyle konuştu:

"4 çeşit yemek 1 lira 90 kuruş. Bu fiyata bu yemek hiçbir yerde bulunmaz. Her öğrenci bundan yararlanmak isteyince uzun kuyruklar oluşuyor. Yemeğe biraz geç kaldığınız takdirde 20-30 dakika kadar bekliyorsunuz.

Kış mevsimi ve yağmurda kapalı bir mekan olmadığı için dışarda perişan oluyoruz. Yemekhane önünden başlayan kuyruk fakülte binasının dışına çıkıp nerede ise diğer fakülteye kadar uzuyor.

8 BİN ÖĞRENCİ ORADA YEMEK YİYOR

Üniversite yetkilileri ise, 21 fakülte, 21 araştırma merkezi, 12 yüksek okul ve 8 enstitüde 75 bin yaygın öğrenim gören öğrenci bulunduğunu belirtti.

Yetkililer, öğrencilerin mağdur olmaması için merkezi yemekhaneye uzak Dişcilik, Ziraat, Eğitim ve Güzel Sanatlar Fakültesi'ne de yemekhane kurarak 8 bin öğrenciye ucuz yemek verildiğini bildirdi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Yemek Kuyruğu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!