Başka bir yol mu bıraktınız? Flaş açıklamalar

Son Dakika Haber Portalı

Başka bir yol mu bıraktınız? Flaş açıklamalar

Milliyet'ten Serpil Çevikcan bakanlık makamında Millli Savunma Bakanı Fikri Işık ile, HDP’li yöneticilerin tutuklanmasına dair bir sohbet gerçekleştirdi.

Gerçekleştirdiği sohbetin detaylarını bugun köşesine taşıyan Çevikcan, Işık'tan ayrıca sınıra TSK'daki son durum, Irak ve Suriye’de devam eden operasyonlar ile ilgili de bilgi aldı.

Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) yönelik düzenlenen operasyonlar hakkında konuşan Fikri Işık, bu operasyonların yargı ve hukuk kapsamında yapıldığını, HDP'lilerin davet edildikleri zaman gidip ifade vermedikleri için bu sürecin bu şekilde geliştiğine dikkat çekti.

"HDP, ÇIKMAZ SOKAĞI TERCİH ETTİ"

Işık gözaltına alınıp tutuklanan HDP'liler için "Böyle bir gözaltına alınma olmasaydı. Sonuçta bir yargı faaliyeti. Kimse Türkiye’de yargıdan muaf değil. İfade verseler böyle bir tablo ortaya çıkmayacaktı. 

Bu konuda yargının epey sabırlı davrandığını da gördük. (Çözüm sürecini kastederek) Bazı şeyleri yanlış yorumladığınızda, gittiğiniz yer de çıkmaz sokak oluyor. 

İki yol var, birisi sizin için belki daha lüks ama çıkmaz sokak. İkincisi belki biraz daha meşakkatli ama sonunda aydınlık var. HDP, o çıkmaz sokağı tercih etti." dedi.

Işık, HDP'nin Türkiye’de devlete, hükümete ağzına gelen her şeyi söyleyebildiğini ancak PKK’ya ağzını açıp bir tek kelime söyleyemediğine de değinerek; "Canlı bomba eylemi oluyor, askerimiz şehit ediliyor, onlar hükümeti suçluyor. Hiçbir demokrasi terör örgütü sözcülüğüne rıza göstermez.

"TÜRKİYE SABIRLI DAVRANDI"

Sabrın da bir sonu var. Demokratik kanalları değerlendirmek yerine, bu kanalları terör örgütünün güç kazanması için değerlendirmeye başlarsanız buna hiçbir demokratik ülke sessiz kalmaz. 

Siz teröristin cenazesine gidiyor, şiddeti öven sözleri söylüyorsunuz, canlı bombanın cenazesine gidiyorsunuz. Demokrasinin kırmızı çizgisi, terör ve şiddetin övülmesidir.

 Bu kırmızı çizgiyi aşan biri varsa, genel başkanmış, şuymuş, buymuş, hayır. Türkiye, hakikaten sabırlı davrandı." dedi.

"BAŞKA BİR YOL MU BIRAKTINIZ?"

Işık, HDP'lilerin mevcut durumu için öncesinde çok fazla çağrı yapıldığını özellikle dokunulmazlıklar kaldırıldıktan sonra bu çağrılarını artırdıklarını ancak HDP'nin Türkiye'nin anayasasına ve yasalarına aykırı davrandıklarını ifade etti.

Işık, HDP'lilerin dokunulmazlıklar kaldırıldıktan sonra söyledikleri"İfadeye çağrılsakta sizi tanımıyoruz" sözlerini hatırlatarak "gözaltına alınınca Türkiye’de siyasetçiler gözaltına alınıyor. Başka bir yol mu bıraktınız bize?"dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!