Son günlerinde aşkıyla evleniyor

Kanserli hücreler tüm bedenini saran 17 yaşındaki Amber’e, erkek arkadaşı evlilik teklif etti. Arkadaşlarının sosyal medyada başlattığı kampanyayla Amber’in evlilik hayali gerçekleştirilecek

Son günlerinde aşkıyla evleniyor

Kanserli hücreler tüm bedenini saran 17 yaşlarındaki Amber’e, erkek arkadaşı evlilik teklif etti. Arkadaşlarının sosyal medyada başlattığı kampanyayla Amber’in evlilik hayali gerçekleştirilecek

İngiltere'nin Bristol şehrinde yaşayan Amber Snailham (17) isimli bir kızın yakalandığı kanser nüksedince, ailesi ve arkadaşları seferber oldu. Amaçları Amber'in evlenme hayalini gerçekleştirmek.

Ömrünün son günlerini yaşadığı söylenen Amber'in hikâyesi duyulunca, hiç tanımadığı insanlar da internet üzerinden bu özel düğün gününe katkıda bulunmak için bağış toplamaya başladı.


13 yaşlarında sağ uyluk kemiğinde kanser hücreleri tespit edilen Amber'in 2 yıllık tedavi sonucu yok olan tümörleri bu kez diyafram ve beyin hücrelerinde ortaya çıkınca doktorlar üzülerek durumun umutsuz olduğu teşhisini koydu. Bunu öğrenen Amber'in erkek arkadaşı Callum, genç kıza evlenme teklif etti.

Amber hayallerindeki teklifi kabul ederken, çiftin okuldaki arkadaşları da evlilik töreni için bağış kampanyası başlattı. Eğlenceli fakat mütevazı bir düğün için bin sterlin (yaklaşık 4 bin lira) toplamayı hedefleyen öğrencilerin hikayesi internet üzerinden de duyuldu. Bir bağış sitesinin kampanyası ve duyarlı vatandaşların katkısıyla toplanan para 20 bin liraya yaklaştı.

HERKES ÇIRPINIYOR
Düğün hazırlıkları sürerken Amber'in gelinliğini diken moda evi, 25 Kasım'da gerçekleşmesi planlanan düğüne yetişmek için hafta boyunca başka sipariş almayacaklarını duyurdu. Çiftin öğrencisi oldukları Bedminster Down Lisesi Müdürü Gary Schlick de "Amber ve Callum'un düğünü hem öğrenciler hem de çalışanlarımız tarafından büyük bir destekle karşılandı.

Hazırlık çalışmalarında herkes rol almak istedi. Amber ve Callum'un bu çok özel gününde onlara yardımcı olmak için herkes elinden geleni yapıyor" dedi. Amber'in annesi ise kızının kemoterapi gördükten sonra bir de ameliyat olduğunu ve operasyonun sorunsuz geçtiğini söyleyerek "Çok karmaşık duygular içindeyim. Dünyada başınıza gelebilecek en kötü haberi aldık. Ama düğün gününün mutlu geçmesini istiyoruz. Şu an tamamen düğüne odaklanmış durumdayız" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!