PKK'nın korkunç planı! İçeride HDP'li vekiller vardı

Diyarbakır'da sivil katliam yapan PKK'nın asıl hedefi gözaltına alınan HDP'li vekiller olduğu ortaya çıktı. Ama iç karışıklık çıkartmak...

PKK'nın korkunç planı! İçeride HDP'li vekiller vardı

Terör örgütü PKK’nın hain Diyarbakır planı bir kez daha tutmadı. Diyarbakır Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün yola sıfır mesafedeki binasında gözaltında tutulan HDP’li milletvekilleri hain saldırıdan kıl payı kurtuldu. 

Terör örgütünün tutuklamalar sonrasında halkta infial oluşturacak kaos ortamından yararlanarak sivil vatandaş ve milletvekillerinin ölümü üzerinden yeni bir kalkışma amaçladığı ifade edildi.

HEDEF GÖZALTINDAKİ HDP'Lİ VEKİLLERDİ

Kemal kod adlı PKK’lı teröristin, 3 ton patlayıcı kullanarak gerçekleştirdiği canlı bomba eyleminde ikisi polis 11 kişi şehit oldu. 

Kemal kod adlı teröristin Lice kırsalından Transit marka araca yüklediği patlayıcının hedefinin bizzat eylemin yapılma gayesi olan milletvekillerini öldürmek olduğu iddia edildi. 

Güvenlik kaynakları, terör örgütünün HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Sırrı Süreyya Önder, Ziya Pir, Gülser Yıldırım, İmren Taşçıer ve Nursel Aydoğan’ın gözaltında tutulduğu Çevik Kuvvet binasının yola sıfır mesafedeki binasında bu eylemi yaptıklarına işaret etti. 

Gözaltı ve tutuklamalardan örgütün haberdar olmamasının düşünülemeyeceğine vurgu yapan kaynaklar, adliyeye ve başka yerlere sevk gibi işlemler nedeniyle terör örgütünün amacını gerçekleştiremediğine vurgu yaptı.

ÖLENLER ARASINDA HDP’Lİ DE VAR

Güvenlik kaynakları milletvekillerinin dışında terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon kapsamında yapılan 160 gözaltından 45’inin de bu Çevik Kuvvet binasında tutulduğunu ifade etti. 

Patlamada HDP Cüngüş İlçe Başkanı Recai Altay’ın da hayatını kaybettiği bildirildi. Terör örgütünün Suriye ve Irak’taki sıkışmışlığının yanı sıra yurtiçinde de büyük darbe yemesi, terör örgütünün tabiriyle “fedai eylemleri”ne yöneldi.

Bu sefer milletvekillerinin tutuklanması üzerinden uluslararası kamuoyunun desteğini de arkasına alarak kaos yaratmak ve bu kaos ortamında sivil bir kalkışmayı devreye sokmak istedi. 

Yapılacak eylemle milletvekillerinin de ölmesi bu amaçlarına biraz daha yaklaşmalarını sağlayacaktı. Daha örgüt bunu daha önce hendek ve barikat siyasetiyle de yapmaya çalışmış ancak başarılı olamamıştı.

(Star)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!