Ömer Çelik'ten HDP eleştirilerine cevap

AB Bakanı Ömer Çelik, "Partiye dönük hasmane tutum yok. Seçilmişler sorumluluklarını sabote etmemeli." dedi.

Ömer Çelik'ten HDP eleştirilerine cevap

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, JW Marriott Otel'de AB büyükelçileri ile bir araya geldi. Çelik toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi.

HDP ELEŞTİRİLERİNE SERT TEPKİ

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, HDP'lilerin Meclis faaliyetlerini durdurma kararı ve 8 HDP'li vekilin tutuklanmasının ardından eleştirilerini dile getiren AB Bakanlarına sert çıktı.

Ömer çelik, "Teröre destek verenler hakkında işlem yapılıyor. Seçilmişler sorumluluklarını sabote etmemeli. Bir kişinin milletvekili olarak seçildikten sonra terör faaliyeti yapması hususunda bir serbestiyet var diye bir ilke yoktur.

Burada terör propagandası yapan, teröre destek veren ve ifadeye çağrıldığı halde gitmeyenler hakkında işlem yapıldı. Nitekim çoğunun dosyasına bakalım, birçoğu da serbest bırakıldı.

Eğer burada bir partiye dönük hasmane bir tavır söz konusu olsaydı o zaman biz parti kapatmalara karşı olan bir parti olmazdık. Biz her zaman söyledik, 'Biz parti kapatmalara karşıyız' dedik." ifadelerini kullandı.

AB'YE PKK ELEŞTİRİSİ

AB'nin artık PKK konusundaki çeşitli kurumlarının çifte standartlarına bir düzen getirmesi gerektiğini belirten Bakan Çelik, "Belçika'daki bir mahkemenin PKK'yı bir terör örgütü olarak tanımayan kararı doğrudan Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne saldırıdır." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!