“Türkiye’nin Irak ve Suriye’de tarihi hakkı var”

Rusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, Ortadoğu bölgesinin bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu'nun parçası olduğunu belirterek, "Türkiye'nin

“Türkiye’nin Irak ve Suriye’de tarihi hakkı var”

Rusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, Ortadoğu bölgesinin bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu'nun parçası olduğunu belirterek, "Türkiye'nin Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde tarihi hakkı var" dedi.

Rus haber ajahsı Sputnik'in haberine göre Rus devlet televizyonu Rossiya 1'de yayımlanan Veçer programında konuşan Jirinovski, "Türkler'in Suriye'nin kuzeyinde hakları var.

Daha önce bu topraklar Osmanlı İmparatorluğu'na aitti. Lozan Anlaşması'ndan sonra sınırlar değişti. Ki bu da Türkiye'nin işine gelmiyor. Rusya olarak bu konuyu çözmemiz lazım" dedi.

Liberal Demokratik Partisi Başkanı Jirinovski sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye orada yapmak istediğini yapsın, biz ise buna gözlerimizi kapatalım. Konu Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyi. Bu bölgeler merkezden kontrol edilemiyor.

Bu konuyu düşünmemiz lazım. Rusya için Kırım ve Donbass ne anlama geliyorsa, Türkiye için de Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyi öyledir. Kırım ve Donbass Rus dünyasının bir parçası.

Orada her zaman Ruslar yaşadı. Kuzey Irak ve Kuzey Suriye de Türk topraklarıydı. Burada kolay anlaşabiliriz. Rusya ve Türkiye ordusu en güçlü ordular."

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!