Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün CHP'ye katılımı konusunda il yönetimi, olumlu görüş bildirdi. MHP'den kesin ihraç istemiyle disiplin kurulan sevk edilen, ancak çıkacak kararı beklemeden partiden istifa eden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, eski partisi CHP'ye geçmek için başvuru yapmıştı.

Uzun süredir CHP'ye geçişi beklenen Mustafa Gül'e Antalya İl Yönetimi'nden destek geldi. İl Başkanı Mustafa Erdem, Mustafa Gül'ün partiye katılımı konusunda genel merkezin kendilerine görüş sorduğunu söyledi.

Yaptıkları toplantıda Gül'ün tekrar CHP'ye dönüşü konusunda genel olarak üyelerin olumlu görüş sunduğunu ifade eden Erdem, bu kararlarını partiye bildirdiklerini kaydetti. Erdem, "Ancak bizim kararımız sadece tavsiye niteliğindedir. Asıl kararı genel merkezimiz verecek" dedi.

 

SÜRECİN UZAMASI GÜL'Ü MUTLU ETTİ

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de kendisine destek olan il ve ilçe yönetimlerine teşekkür etti. 13 yaşında CHP'ye katıldığını hatırlatan Gül, partiye katılım sürecinin uzamasının kendisini üzmediğini, tersine mutlu ettiğini aktardı. Gül, "Demokrasinin işlediği yerlerde süreç uzayabiliyor.

Önemli olan CHP'nin kazanmasıdır. Eğer üyeliğim kabul olursa CHP'nin batıda yükselişi için çalışacağım" diye konuştu. Mustafa Gül, MYK'nın kararını beklediğini dile getirdi.