Yaşını dolduran herkese maaş geliyor

Son Dakika Ekonomi Haberleri

Yaşını dolduran herkese maaş geliyor

65 yaşında olup hiçbir yerden geliri olmayanlara bağlanan maaş için belirlenen şartlar gevşetildi. Artık evde yaşayan herkesin gelirine bakılmayacak. 65 YAŞ ŞART 65 yaş aylığı alabilmek için öncelikle 65 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Bu yüzden 65 yaşını tamamlayacak olan maaş alabilir.

Ayrıca, 65 yaşını doldurmuş olan kişinin aylık alabilmesi için hiçbir sosyal güvencesi olmayacak. Yani emekli olan, Sosyal Güvenlik Kurumu'dan (SGK) dul veya yetim aylığı alan, herhangi bir işte çalışan maaş alamaz. Bunun yanında, nafaka alan kişiler de 65 yaş aylığından yararlanamaz.

SAĞLIK DA ÜCRETSİZ Posta'da yer alan habere göre; aylıklar Mart, Haziran, Eylül, Aralık olmak üzere üçer aylık dönemler halinde ödeniyor. Aylık tutar 217.48 TL olurken, üç aylık tutar 652.44 TL. Para, Ziraat Bankası'ndan ya da PTT'den çekilebiliyor. 65 yaş aylığı almaya hak kazanan kişilere yeşil kart çıkarılıyor. Yani sağlık ücretsiz. Türkiye'de 65 yaşın üzerinde 7 milyondan fazla kişi var. Bunların yarısının bakıma muhtaç olduğu ifade ediliyor.

65 yaşlarında olup hiçbir yerden geliri olmayanlara bağlanan maaş için belirlenen şartlar gevşetildi. Artık evde yaşayan herkesin gelirine bakılmayacak. KAYMAKAMLIĞA GİDİN 65 yaş aylığını alabilmek için adresin bağlı bulunduğu kaymakamlıklardaki 'Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvuruda bulunulması gerekiyor.

İŞTE GEREKLİ EVRAKLAR: * Valilik veya kaymakamlıklara bağlı defterdarlık veya mal müdürlüklerinden alınan 65 aylığı başvuru formu. * Muhtarlıktan alınan detaylı ikamet adresi * Vukuatlı nüfus örneği. * 3 adet vesikalık fotoğraf.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!