Volkswagen'den flaş karar! Binlerce işçiyi çıkaracak

Emisyon skandalı nedeniyle zor günler geçiren Alman otomobil devi Volkswagen, tasarruf planı kapsamında binlerce kişiyi işten çıkartacak

Volkswagen'den flaş karar! Binlerce işçiyi çıkaracak

Emisyon skandalıyla dünya gündemine gelen ve günlerce konuşulan Volkswagen'e 10 milyar dolar civarında bir rekor ceza kesilmişti. Bu kararın ardından ve piyasada zor günler geçiren marka yeni bir karar aldı.  Alman basınına yansıyan haberlere göre, Volkswagen (VW) yönetimi ile işçi temsilciliği 4 milyar euro tasarruf yapılmasını öngören bir plan üzerinde anlaştı.

TASARRUF İÇİN BİNLERCE KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARTACAK

Bu çerçevede ağırlığı Almanya’da olmak üzere binlerce kişinin iş akdi karşılıklı anlaşmayla sona erdirilecek. Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt’a göre sayı 30 bini bulabilir. Bild gazetesi ise, 23 bin kişinin işten çıkartılacağını yazdı.

2020 YILINA KADAR 23 BİN ÇALIŞAN...

İşçi ve işveren tarafının üzerinde anlaşmaya vardığı belirtilen plana göre, 2020 yılına kadar 23 bin çalışan ile sosyal plan çerçevesinde yollar ayrılacak. İşten çıkarmaların daha çok ileri yaştaki çalışanların erken emekliye ikna edilmesi yöntemiyle olacağı belirtiliyor.

VW yönetiminin gün içerisinde konuya ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!