İETT'nin O Uygulaması Başladı! Tüm Duraklarda Geçerli Olacak

Son Dakika Haber Portalı

İETT'nin O Uygulaması Başladı! Tüm Duraklarda Geçerli Olacak

İETT’nin başlattığı ve kadın yolcuların saat 22.00’den sonra, durak dışında da araçtan inmesine imkân sağlayan uygulama büyük destek gördü

İstanbul'da toplu ulaşımı kullanan kadın yolcuların, saat 22.00'den sonra, güzergâh üzerinde ve durak dışında istediği noktada araçtan inebilmesine yönelik uygulama dün akşam başladı.

İETT'den yapılan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin konuya ilişkin önerisinin, memnuniyetle karşılandığı vurgulandı.

Açıklamada şu değerlendirmelerde bulunuldu: "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın kararı doğrultusunda kadın yolcuların saat 22.00'den sonra güzergâh üzerinde, durak dışında istediği noktada inmesi için, uygulamayı tüm hatlarımızda hayata geçiriyoruz.

Şoförlerimiz, kadın yolcuların taleplerine, trafik güvenliğini tehdit etmeyecek; yol, yolcu ve çevre güvenliğine yönelik herhangi bir risk oluşturmayacak en yakın noktada durarak cevap verecek." Uygulamaya destek veren yolculardan Nihal Özçapkın (64) da "Çok yerinde bir karar olmuş. Çok memnun kaldım.

Artık geç saatlerde kadınlar, toplu taşıma kullanmaktan çok korkuyorlar. Bu onları biraz daha güvende hissettirecektir" dedi. Ebru Sabancı ise (28) "Bu uygulamayı başlatanlar ne iyi etmişler. Kadınlar için çok daha rahat olacak" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!