Kendini dondurmak isteyen 100 hasta sırada


+1Kendini dondurmak isteyen 100 hasta sırada

İngiltere'de, 17 Ekim tarihinde Zoe Fleetwood ismli genç kız mahkeme kararını ölmeden 11 gün önce yani 6 Ekim'de öğrenmişti ve mahkemeye gönderdiği bir mektupta

Kendini dondurmak isteyen 100 hasta sırada

İngiltere'de, 17 Ekim tarihinde Zoe Fleetwood ismli genç kız mahkeme kararını ölmeden 11 gün önce yani 6 Ekim'de öğrenmişti ve mahkemeye gönderdiği bir mektupta "ileride tekrar tedavi edilerek hayata döndürülmeyi umduğunu" yazmış, mahkeme de genç kızın talebini kabul etmişti.

Fleetwood da eksi 196 santigrat derecede 365 cm uzunluğunda bir konteynır içinde ABD'nin Michigan eyaletindeki Cryonics Institute'de (Kriyonik Enstitüsü) saklanıyor. Aynı enstitüde birçok kişi dondurularak saklanmak istiyor.

Cryonics Institute'un başkanı Dennis Kowalski İngiliz gazetesi The Sun'a verdiği röportajda, "İngiltere'den 100 kişiyle daha kriyonik saklama için anlaşma yaptık. Bu ABD dışındaki en büyük rakam" dedi.

Fleetwort'un annesi kararı desteklerken, babası kızının 200 yıl sonra tekrar yaşaması hâlinde etrafında hiç yakını olmayacağını düşünerek karara karşı çıkmış, ancak kızının ölümüne yakın fikrini değiştirmeye başlamıştı.

Enstitüde saklanan 145 kişiden 144'üncüsü olan Fleetwood'ın ailesi ise enstitüye bu işlem için 46 bin dolar (154 bin 907 TL) ödeyecek. Enstitüde dondurularak saklanmanın maliyeti ise 28 bin dolardan (92 bin 291 TL) başlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tosic'ten eşi Jelena Karleusa'ya lüks hediye
Tosic'ten eşi Jelena Karleusa'ya lüks hediye
Kocanıza sahip çıksaydınız sözleri sereni çıldırttı
Kocanıza sahip çıksaydınız sözleri sereni çıldırttı