Nuh Tufanı’ndaki sel suları bulundu!


+1Nuh Tufanı’ndaki sel suları bulundu!

Rus bilim insanlarının dünyanın en derin deliğinde Hz. Nuh'un yaşadığı Büyük Tufan'daki sel sularını buldukları iddia edildi. Sovyetler Birliği zamanında

Nuh Tufanı’ndaki sel suları bulundu!

Rus bilim insanlarının dünyanın en derin deliğinde Hz. Nuh'un yaşadığı Büyük Tufan'daki sel sularını buldukları iddia edildi. Sovyetler Birliği zamanında bilimsel bir proje kapsamında yerkabuğuna kadar inmek için açılan 12 bin 345 metre derinliğinde Kola Sondajı'nın önemli bir engelle karşılaştığı belirtiliyor.

YouTube'da komplo teorilerine yer veren bir kanalın videosuna dayandırılan haberde hiçbir bilimsel girişimin dünyanın manto ya da yerkabuğu tabakasına kadar inemediği belirtiliyor. Bunun nedeni ise Büyük Tufan'da yükselen sel sularının yeryüzünün derinliklerine inmesi.

Videoda dünyadaki en büyük delik olarak bilinen Kola Süper Derin Sondajı açılırken büyük bir su kütlesiyle karşılaşıldığı ve bu nedenle çalışmaların yarım kaldığı anlatılıyor. Videoyu seslendiren kişi, "Kayalar gözenekli yapıda değiller ama orada da su var. Bu da Dünya'yı bir zamanlar kaplayan büyük bir sel meydana geldiği iddiasını kanıtlıyor" açıklamasında bulunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metin Hara ile Adriana Lima ABD'de
Metin Hara ile Adriana Lima ABD'de
Murat Cemcir ve Ahmet Kural yola çıktı
Murat Cemcir ve Ahmet Kural yola çıktı