Trump'tan FETÖ'cülere şok: Teröristlerle oturmam

Clinton'ın seçimi kaybetmesinin ardından paniğe kapılan FETÖ, Trump'tan randevu isteğine şok cevap aldı: Başkan terör örgütleriyle aynı masada oturmaz

Trump'tan FETÖ'cülere şok: Teröristlerle oturmam

100 milyon dolar yardım yaptığı Clinton'ın seçimi kaybetmesinin ve ABD’nin Seçilmiş Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’ın terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen için, “Türkiye’nin Bin Ladin’i” demesinin  ardından büyük paniğe kapılan FETÖ, Trump cephesine yaklaşmak için çalışmalara başladı. Terör örgütünün ABD imamı İsmail Büyükçelebi, FETÖ'yle irtibat halinde olan ve okullarına ziyaretlerde bulunan Demokrat Partili New Jersey Sentörü Cory Booker’ın aracılığı ile Donald Trump’ın yardımcısı Mike Pence’e, “Görüşmek istiyoruz” mesajını gönderdi.

TERÖRİSTLERLE AYNI MASAYA OTURMAM

Trump, Başkan Yardımcısı Pence'in talebi iletmesinden bir hafta sonra FETÖ'ye hiç beklemediği bir cevap verdi. Mike Pence Senatör Booker’ı telefonla arayarak, “Sayın Başkan (Trump) ‘ABD teröristler ile aynı masaya oturmaz. Görüşmemiz imkansız”  ifadelerini kullandı. Senatör Cory Booker, Trump’ın bu mesajını ABD imamı ve elebaşı Gülen'den sonraki isim olan İsmail Büyükçelebi’ye söyledi.

TRUMP'A YAKLAŞMAK İÇİN YENİ TAKTİK

Trump cephesinden gelen sert yanıt üzerine şoka giren ve acil toplantı düzenleyen FETÖ yine akıl dışı taktiklerine başvurdu. Trump’ın ilgisini çekmenin başka yollarını arayan FETÖ üyeleri golfe merak sardı!  FETÖ'ye yakın ABD'de bulunan işadamlarının Trump’ın New Jersey’de bulunan ‘Trump National Golf Club’a üye olmaya çalıştıkları iddia edildi.

TRUMP, ERDOĞAN'A DESTEK VERMİŞTİ

15 Temmuz sonrası tüm dünya liderlerinin ne yorum yapacağı merak edilirken, o dönem, en net yorum Donald Trump’tan gelmişti. Yeni başkan Trump adaylığı döneminde "Erdoğan güçlü bir lider. Amerika Erdoğan ile tartışmayı bırakmalı ve istediği teröristi iade etmelidir. Türk dostlarım Erdoğan’ın haklı olduğunu söylüyorlar. 15 Temmuz darbe girişimi Erdoğan sayesinde atlatıldı" sözleriyle desteklemişti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!