Kriz yaygaracılarına inat devlerden yatırım mesajı

Son Dakika Haber Portalı

Kriz yaygaracılarına inat devlerden yatırım mesajı

Enerji Bakanı Albayrak, iki Alman enerji şirketini kabul etti. EWE AG, Türkiye’ye 120 milyon euroluk yatırım yapacağını açıkladı. Rüzgâr devi Nordex ise yenilenebilir enerjiye yatırım mesajı verdi

Dolardaki yükselişin ardından algı operasyonlarıyla kriz yaygarası yapanlara yabancı yatırımcılardan tokat gibi yanıt geldi.

Kendi ülkelerinde Türkiye'ye karşı siyasi tansiyonu yükseltmeye müteveccih açıklamaları dahi dinlemeyen iki Alman enerji şirketi Türkiye'ye yatırım sinyali verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak dün Almanya'nın en büyük enerji şirketlerinden biri olan EWE AG CEO'su Matthias Brückmann ve Alman rüzgâr devi Nordex'in CEO'su Lars Bondo Krogsgaard'ı kabul etti.


Görüşmenin ardından Twitter'dan açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak, Türk ekonomisinin güvenilirlik ve sağlamlığını dünyanın tasdik ettiğini belirterek, Alman enerji şirketi EWE'nin Türkiye'ye 120 milyon euroluk yatırım yapacağını bildirdi.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: "Dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden Alman EWE'nin CEO'su Matthias Brückmann ve beraberindeki heyeti kabul ettik.

Türkiye'ye 120 milyon euroluk yeni yatırımda bulunacaklarını belirttiler. Ekonomimizin güvenilirliğini ve sağlamlığını dünya tasdik ediyor.

Daha sonra Alman rüzgâr enerjisi devi Nordex firmasının CEO'su Lars Bondo Krogsgaard'ı kabul ettik. Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) stratejimiz ve yenilenebilir enerji alanında Türkiye'deki yatırım ortamı ile yakından ilgilendiklerini vurguladılar."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!