Avrupa Parlamentosu’ndan utanç sansür kararı

Avrupa Parlamentosu (AP), Rusya merkezli haber ajanslarına karşı mücadele kararı aldı. AP'deki oylamada Rusya'nın propaganda aracı olduğu iddia edilen Russia Today

Avrupa Parlamentosu’ndan utanç sansür kararı

Avrupa Parlamentosu (AP), Rusya merkezli haber ajanslarına karşı mücadele kararı aldı. AP'deki oylamada Rusya'nın propaganda aracı olduğu iddia edilen Russia Today (RT) televizyon kanalı ve Sputnik haber ajansına karşı konulması için politika geliştirilmesini öngören karar tasarısını onayladı.

Tasarıda "Rusya ve DEAŞ ile El Kaide gibi devlet dışı aktörlerin propagandalarına karşı önlem alınması" ifadesine yer verilerek Rus medyası ile mücadele edilmesi terör örgütü DEAŞ'a karşı gösterilecek mücadele ile aynı sınıfa koyuldu.

Sputnik'teki habere göre AP'de yapılan oylamaya katılan 691 parlamenterden 304'ü tasarıya destek verdi. 179 parlamenter tasarı için 'hayır' oyu kullanırken, 208'i çekimser kaldı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, karara ilişkin olarak, "RT ve Sputnik'te çalışan gazetecileri sonuç getiren çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

Bir kez daha, Batı toplumunun demokrasiyi anlama biçiminin bozulduğunu gözlemliyoruz. Bize demokrasiyi öğretmeye çalışıyorlar fakat bunun en iyi yöntemi yasaklar değil" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!