Yapılandırma 64 milyarı geçti

Vergive prim borcundan idari para cezalarına, öğrenim kredilerinden trafik cezalarına kadar milyonlarca vatandaşın borçlarının yeniden yapılandırılmasına imkân

Yapılandırma 64 milyarı geçti

Vergive prim borcundan idari para cezalarına, öğrenim kredilerinden trafik cezalarına kadar milyonlarca vatandaşın borçlarının yeniden yapılandırılmasına imkân sağlayan düzenleme için başvuru süresi dün doldu. Devletin bu düzenleme ile kasasına 70-75 milyar lira civarında bir tutarın girmesi bekleniyor.

Yeniden yapılandırma için daha önce 31 Ekim olarak belirlenen son başvuru süresi 25 Kasım'a uzatılmıştı. Başvurunun son gününde uzun kuyruklar oluşunca meydana gelen sıkışıklıkların önlenmesi için vergi daireleri geç saatlere kadar çalıştı. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesi de dün gece saat 23:59'a kadar başvuru kabul etti.

Başbakan Binali Yıldırım yapılandırma başvurularında, 22 Kasım itibarıyla 64 milyar liraya ulaşıldığını söyledi. Yıldırım, bu kadar yüksek miktarda müracaatın, 'ekonomide sıkıntı olduğu' algısını boşa çıkardığını vurgulamıştı.

18 AYA KADAR TAKSİT
Yapılandırma içinbaşvuranvatandaşlarborçlarınıpeşin ya da6, 9, 12, 18aylık taksitseçenekleriile ödeyebilecek.Taksitliödeme seçeneğinitercihedenler,bu ödemeleriniiki aydabir yapacak.Buna karşınmükelleflerinkanunungetirdiği haklarını kaybetmemeleri adına ilk iki taksiti mutlaka zamanında yatırmaları gerekecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!