Haddinizi Bilin Çıkışından Sonra 'İtiraf Etti'

Son Dakika Haber Portalı

Haddinizi Bilin Çıkışından Sonra 'İtiraf Etti'

Avrupa Parlamentosu'nun 'Türkiye ile müzakereler dondurulsun' kararının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Kapıları açarız. Haddinizi bilin. Siz kim oluyorsunuz' diyerek tepki göstermesinin ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel gerilen Türkiye-AB ilişkileri hakkında konuştu. Türkiye ile imzaladıkları mülteci anlaşmasına sadık olduklarını savunan Merkel, Türkiye'nin anlaşmadan vazgeçmesi halinde B planlarının olmadığını açıkca itiraf etti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye aleyhine aldığı kararın ardından artan tansiyonla ilgili yaptığı açıklamada iki tarafın da mülteci anlaşmasına sadık kalması gerektiğini söyledi.

"B PLANIMIZ YOK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın mülteciler için sınırların açılabileceğini söylemesinin ardından Merkel önceki akşam Neumünster'de Hıristiyan Demokrat Parti'nin bölgesel konferansında konuştu. 

Merkel, “Türkiye ile yapılan mülteci anlaşmasının iki tarafın da yararına olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle biz Avrupalıların taahhütleri yerine getirirken Türkiye'nin de aynısını yapması gerekiyor” dedi. Ankara'nın anlaşmadan vazgeçmesi halinde alternatif bir planın olup olmadığıyla ilgili soru üzerine Merkel, “B planım yok... Zor ama, hali hazırdaki planın uygulanması için çok sıkı çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

18 Mart 2015'de yapılan sözleşme, Türkiye'nin Yunanistan'a geçen mültecileri alması karşılığında Türk vatandaşlarına vize muafiyeti getirilmesini öngörüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!