Kılıçdaroğlu'ndan Yıldırım'a: Gel el ele verelim


+1Kılıçdaroğlu'ndan Yıldırım'a: Gel el ele verelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit ve gaziler arasındaki ayrımcılığı ortadan kaldırmak için Başbakan Binali Yıldırım'a çağrıda bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan Yıldırım'a: Gel el ele verelim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde yayınlanan KHK'de 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine tepki göstermiş ve şehitler arasında ayrımcılık yapılmamasını istemişti. 

Kılıçdaroğlu partisinin bugünkü grup toplantısında da şehit ve gaziler arasında yapılan ayrımcılığa tepki çekerek, şehit ve gaziler arasındaki eşitsizliği ortadan kaldırmak için önümüzdeki hafta içerisinde TBMM'ye bir kanun teklifi sunacaklarını açıkladı.

EL ELE VERELİM 

Başbakan Binali Yıldırım'a açık bir çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, "Şehitliğin ve Gaziliğin önemini sen de biliyorsun, ben de biliyorum. Gel el ele verelim. Sizde kanun teklifi hazırlayın. Bu teklifi ortak bir el ile parlamentoya taşıyalım. Gelirse başım üzerine gelmezse bunu Genel Kurula kadar indiriceğiz. Gel hep birlikte bu parlamentonun onurunu birlikte koruyalım." açıklamalarında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika CHP, BM'ye Başvuracak
Son Dakika CHP, BM'ye Başvuracak
Son Dakika Van’da Terör Saldırısı
Son Dakika Van’da Terör Saldırısı