Lavrov, Çavuşoğlu ile birlikte Alanya'ya geldi!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizinin ardından ilk kez Türkiye'ye geldi.

Lavrov, Çavuşoğlu ile birlikte Alanya'ya geldi!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bugün Alanya'da gerçekleştirilecek Türkiye- Rusya Ortak Stratejik Planlama Grubu Toplantısı için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Alanya'ya geldi.

Mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu'nun davetlisi olarak toplantıya katılacak Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise saat 19.10'da özel uçakla Gazipaşa- Alanya Havalimanı'na iniş yaptı.

Rus Bakan Lavrov'u, Gazipaşa ve Alanya kaymakamları ve Rus Okulu öğrencileri çiçekle karşıladı. Kendisini karşılayanları selamlayan Lavrov, apronda hazır bekleyen makam aracına binerek kalacağı otele doğru yola çıktı. 

KRİZ SONRASI İLK KEZ TÜRKİYE'YE GELDİ

Geçen yıl 24 Kasım'da Suriye'de düşürülen Rus uçağının ardından Türkiye ile Rusya arasında yaşanan kriz, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmesiyle son bulmuştu. Sergey Lavrov, geçen yıl yaşanan krizin ardından ilk kez Türkiye'ye geldi. Lavrov ve Çavuşoğlu'nun yarın ikili görüşme yaparak Suriye'de yaşanan savaşı ve iki ülke arasındaki ekonomik gelişmeleri de ele alması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fantezilerim geniştir demişti yeni sevgilisiyle yakalandı
Fantezilerim geniştir demişti yeni sevgilisiyle yakalandı
Hadise'nin Ateşli Klibi Çalıntı Çıktı
Hadise'nin Ateşli Klibi Çalıntı Çıktı