İslami Rüya Tabirleri Dini Rüya Tabirleri

Tarih boyunca insanlar gördükleri rüyaların anlamlarını merak etmektedir. Bazen gelecekten haberci ipuçları da barındırabilen rüyaların yorumlanması bu nedenle büyük önem taşımaktadır. Birçok kişi geçmiş zamanlardan günümüze kadar rüyaları bilir kişilere yorumlatmakta, rüya tabirleri kitaplarında rüyalarında gelecekleri için bir ipucu aramaktadır.

İslami Rüya Tabirleri Dini Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları ve Tabirleri

Tarih boyunca insanlar gördükleri rüyaların anlamlarını merak etmektedir. Bazen gelecekten haberci ipuçları da barındırabilen rüyaların yorumlanması bu nedenle büyük önem taşımaktadır. Birçok kişi geçmiş zamanlardan günümüze kadar rüyaları bilir kişilere yorumlatmakta, rüya tabirleri kitaplarında rüyalarında gelecekleri için bir ipucu aramaktadır.

Rüyada Cumhurbaşkanı Görmek

Birçok kişinin zaman zaman gördüğü cumhurbaşkanı rüyaları, iyiye yorulan rüyalar arasında yer almaktadır. Bir kişinin rüyasında cumhurbaşkanını görmesi, onun kariyerinde yükseleceğinin habercisi olarak kabul edilmektedir. Kişinin kalbinden geçirdiği isteklerin kısa bir sürede gerçekleşeceğine, bol kazanç elde edeceğine, gelecek olan mutluluk ve sevince işarettir. 

Rüyada Kar Görmek

İyi rüyalar arasında yer alan rüyada kar görmek, rüya yorumları içerisinde kişinin bir hastalığından kurtulacağına, kısa sürede mutlu edecek bir haber alacağına işarettir. Genel olarak iyiye yorulan kar görmek, yaz ayı gibi normalde kar yağmaması gereken bir mevsimde görüldüğünde ise önceden planlanan bir şeyin bozulacağına, bir yakınının hastalanacağına, beklenen paranın alınamayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Balık Görmek

Rüya tabirleri içerisinde en hayırlı rüyalar içerisinde ilk sıralarda rüyada balık görmek yer almaktadır. Rüyada balık görecek kişinin kısmetinin açılacağına inanılır. Mal ve mülk sahibi olunacağına işaret eden balık görmek, istenilen dileklerin beklenmedik bir anda gerçekleşivereceğine, kariyerde yükselmeye, kişinin gizlediği bir sırrının açığa çıkmasına işaret etmektedir.

Rüyada Deniz Görmek

Rüya sahiplerine işaretçi rüyalar arasında rüyada deniz görmek de kabul edilmektedir. Rüyasında deniz gören bir insanın yatırım yapmak istiyorsa bu dönemde yapabileceğine, yeni eşya alıp veya para biriktirmeye başlayabileceğine inanılmaktadır.

Deniz görmek, kişinin hedeflerine kolay ulaşmasına, huzura kavuşmasına, zengin ve rahat bir hayat süreceğine, maddi yönden rahatlanacağına işaret edilmektedir. 

Rüyada dalgalı deniz gören kişiler, acaba kötüye işaret midir, endişesine kapılabilmektedir. Fakat görülen deniz dalgalı da olsa genel anlamda mutluluğa işaret olarak kabul edilir. Denizdeki çalkantılar ise mutluluğa ulaşana kadar bir süre sıkıntı çekileceğine işaret etmektedir. 

Rüyada Ceviz Görmek

Rüyada kırılmış ceviz görmek, helal mala, uzun ömre, sağlıklı olmaya, elde edilecek paraya, zekaya işaret etmektedir. Bir kişi rüyasında kırılmış ceviz aldığını görürse, bu rüya ise o kişinin bir mala zahmetsiz ulaşacağına işaret eder. 

İyiye yorulan rüyalar arasında rüyada ceviz görmek, genellikle hayrın, iyiliğin, salih kimseler ile beraber olunacağının işaretidir. 

Rüyada Yılan Görmek

Online en çok aratılan rüya tabirleri arasında rüyada yılan görmek de yer almaktadır. Yılan görmek genel anlamda kariyer hayatında zor, sıkıntılı günlerin sizi beklediğine, düşmanların size bir tuzak hazırladığına işaret etmektedir. Genelde olumsuz yorumlanan yılan görmek gibi rüyaların anlatılması tavsiye edilmemekte, bu rüyalardan Allah’a sığınmak, rüyadan sonra hayra çevrilmesi için dua etmek önerilmektedir.

Rüyada yılanı öldürdüğünü görmek ise düşmanlarına karşı galip gelineceğinin işareti olarak kabul edilmektedir. 

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada köpek görmenin birçok çeşitli anlamı bulunmaktadır. Rüyanın içindeki detaylara göre rüya yorumcularının rüyada köpek görmeye ilişkin yorumları değişkenlik göstermektedir. Genel olarak rüyada köpek görmek dört ayrı anlama işaret etmektedir.

Bilgisiz erkek, güzel olmayan hizmetçi, kötü hasım, gözü tok erkek köpek görmenin 4 ayrı anlamı olarak kabul edilmektedir. Köpeğin görüldüğü şekle, rüyaya göre değişkenlik göstermektedir. Rüyada dişi bir köpek görmek, kötü karakterli bir kadına işaret olarak yorumlanır. Köpeğin cinsi de sizin veya hasımlarınızın karakter özelliklerine göre mesajlar taşıyor olabilmektedir. 

Rüyada Ağlamak

Tıpkı gerçek hayatta sevinçten ya da üzüntünden ağlanabileceği gibi, rüyada ağlamakta böyle kabul edilmektedir. Bir kişinin rüyada ağladığını görmesi, sevinçli veya hüzünlü bir olaya yorumlanabilmektedir. Rüyadaki ağlama şekli, rüyada görülen diğer nesnelere göre ağlamanın yorumu değişkenlik gösterebilmektedir.

Rüyasında haykırarak ağladığını gören bir kişi, kısa bir süre bir bela ile karşı karşıya kalabilir. Gözyaşı biriktiğini gören kişi ise çalışarak elde edilecek mala işaret etmektedir. Sessiz bir şekilde ağlamak maddi, manevi yönden huzura, berekete işarettir. 

Rüyada Fare Görmek

Rüyada fare görmek sağlıkla ilgili sıkıntılar yaşanacağına, maddi zarara uğramaya, hayal kırıklığı ve başarısızlıkla sonuçlanan planlara, kötü huylu bir kadına gibi sıkıntılı olaylara işaret etmektedir. Fakat bir kişinin çok sayıda fare görmesi ise rızka işarettir. 

Rüyada Kedi Görmek

Tıpkı köpek görmek gibi rüyada kedi görmenin de ayrı anlamları bulunmaktadır. Genel olarak kedi görmek, hırsa, düşmanlığa, keder ve hüzne işaret etmektedir. Rüyada görülen kedi bazen hizmetçi olarak kabul edilmektedir. Bazı rüya tabirlerinde ise kedi görmek, hane halkı içerisindeki hırsıza da işaret edebilmektedir. 

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek genel anlamda iyiye yorulan rüyalar arasında yer almaktadır. Altın ile ilgili herhangi bir rüya görmek kişinin maddi – manevi arzularının gerçekleşeceğine çevresinden yardım ve iyilik göreceğine, sağlığa işaret etmektedir. 

Rüyada altın görmek bazen dedikodu anlamına da gelebilmektedir. İyiye yorumlanan altın görmek ferahlık ve sefaya ulaşmaya, sevgili ve yardımcıya, imana, ilim sahibi olmaya, hidayete erileceğine de işaret etmektedir. 

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Özellikle bayanlar tarafından görüldüğünde, bir haberci olup olamayacağı konusunda merak uyandıran rüyaların başında gelmektedir. Rüyada hamile olduğunu gören kişinin mal ve mülkünün artacağı düşünülmektedir. Şerefe, izzete, övülmeye nail olunacağına, zenginlik ve başarı ile rahata erileceğine işaret etmektedir. 

Rüyada hamile olduğunu gören bir kişi, gerçek yaşantısında aile içinde veya iş hayatında bir takım beklenmedik sürprizler ile karşılaşabilir. Ayrıca hamile olduğunu görmek uzun süredir beklenen bir işin gerçekleşmesine, sevinçli haber alınacağına da işaret etmektedir.

Rüyada Öldüğünü Görmek

Rüyayı gören kişiyi son derece rahatsız etse de, rüyada öldüğünü görmek, uzun yıllardır ömrün uzadığına işaret olarak kabul edilmektedir. Genel anlamda iyiye yorulan bu rüya, bazı zamanlarda çıkacak olan anlaşmazlıklara, aile içerisinde meydana gelecek dağılmaya, kişinin düzeninin bozulmasına işaret etmektedir.

Uzun ömre işaret ettiğine inanılan rüyada öldüğünü görmek, yoksulluğa, evlenmeye, kişinin dince eksik olduğuna, itikat konusunda problem yaşadığına, bir kişinin işlediği bir günahtan pişmanlık duymasına da işaret etmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!