Cinsel problemine derman bulmaya gitti, 25 bin TL dolandırıldı

Son Dakika Güncel Haberler

Cinsel problemine derman bulmaya gitti, 25 bin TL dolandırıldı

Habertürk Gazetesi'nden Yusuf Doğan'ın haberine göre, finans danışmanı işadamı S.L. (44), daha önce bazı programlarına katıldığı Bilgi Paylaşım Merkezi adlı derneğin, "Sevgi Şelalesi" olarak da bilinen ve biyoenerjiyle kimi hastalıkları tedavi ettiğini iddiaeden İngiliz biyoenerji uzmanı Stephen Turoff'u (69) Türkiye'ye getirdiğini öğrendi.

Randevu aldı. 'Erken boşalma' sorunu yaşadığını ve eşiyle ayrılma aşamasına geldiğini söyleyen işadamı, derneğin İstanbul Beyoğlu'ndaki ofisinde biyoenerji seansına katıldı.

REİKİ UZMANIYLA BİRLİKTE OLDU Turoff'un semineriyle başlayan ve skandala dönüşen olaylar zinciri iddiaya göre şöyle gelişti: Seanstan sonra merkezin çalışanları S.L.'yi terapi için reiki uzmanı Z.Ş.'ye (50) yönlendirdi. İşadamının iddiasına göre terapi için seans ücretini ödedi. Ardından da reiki uzmanıyla birlikte oldu.

'BAŞKALARINA DA AYNI ŞEYİ YAPTILAR' Sonrasında işadamı, reiki uzmanıyla görüşmeye ve seanslara devam etti. Bu süreçte S.L., seanslar için toplamda 25 bin lira harcadı. Ardından iyileşmediğini ve terapinin evliliğini daha kötüye götürdüğünü söyleyen S.L., polise giderek dernekten şikâyetçi oldu.

İfadesinde de "Tedavi için gitmiştim. Z.Ş. vücudumu okşamaya başladı ve terapi için birlikte olduk. Seans başına 250 TL verdim ancak hiçbir fayda görmedim. Evliliğim bozuldu. Bir süre beraber yaşadık. Maddi-manevi çok zarar gördüm. Başkalarına da aynı şekilde terapi yaptığını gördüm" diyerek, dolandırıldığını öne sürdü.

İNCELEME BAŞLATILDI Şikâyet üzerine inceleme başlatıldı. Polis, ekim ayında tekrar Türkiye'ye gelen Turoff'un yanı sıra merkez yöneticisi D.D.M. ve reiki uzmanı Z.Ş.'nin ifadelerini aldı. Turoff, "Dünyanın birçok yerinde çalıştım. İnsanları biyoenerjiyle tedavi ediyorum. Kimine iyi geliyor kimine gelmiyor. Zaten insanlardan paraalmıyorum. Paramı dernekten alıyorum" dedi. Suçlamaları reddeden D.D.M. ve Z.Ş. de serbest bırakıldı.

Reiki uzmanı Z.Ş., konuyla ilgili konuşmak istemediğini söyleyip "Ben artık bu konuya dahil olmak istemiyorum. Ortada suçlamaya yapılacak bir şey yok. Bitmiş bir ilişki" yanıtını verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!