Galatasaray, Ahmet Çalık için Ankara'ya gidiyor!

Son Dakika Spor Haberleri

Galatasaray, Ahmet Çalık için Ankara'ya gidiyor!

İlk etapta menajerler aracılığıyla yürütülen transfer görüşmelerine yarın (Perşembe günü) sarı-kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek bizzat dahil olacak. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ile Ahmet Çalık'ın transferini görüşmek için Perşembe günü Ankara'ya gidecek olan Dursun Özbek, transferi maksimum 2 milyon euroya noktalamaya çalışacak.

Ahmet Çalık'ın transferini noktalamak için transfer için 5 milyon euro isteyen İlhan Cavcav ile görüşecek olan Özbek, istediği sonucu alamazsa listesindeki alternatif isin Yalçın Ayhan'a rotasını çevirecek.

KİM NE DEMİŞTİ? İlhan Cavcav: "3 gün içerisinde belli olur. Galatasaray'ın ilgisi varmış. Beni arayacaklarını söylediler. Tabii ki müzakere yaparız. Bizim tavrımız net. Parayı veren düdüğü çalar. Ahmet Çalık için 5 milyon Euro istiyoruz" Ahmet Çalık'ın bundan 3 sene önce Tam Saha'ya verdiği röportajdan bazı kesitler...

AHMET ÇALIK'IN HAYATI... 26 Şubat 1994 tarihinde Ankara'da doğdum. Babam Gümüşhaneli, annem Ispartalı. 24 yaşlarında bir abim, 8 yaşlarında bir kardeşim var. Babam kireç imalatı yapıyor, annem ev hanımı.

 

FUTBOLA NASIL BAŞLADIN? Klasiktir, ben de her çocuk gibi mahalle aralarında oynadım. Babam, dört yaşlarındayken röveşata çektiğimi söylüyor. Hatta kardeşim dört yaşına geldiğinde ona bakıp, "Daha koşmasını bile doğru dürüst beceremezken nasıl röveşata çeker?" diye düşünmüştüm. Demek ki içimde büyük bir merak ve heves varmış. Bahçede oynarken komşuların arabalarına zarar vermeye başlayınca babam beni bir futbol okuluna yazdırmaya karar verdi. Dayımın yönlendirmesiyle 2004 yılında Gençlerbirliği'nin futbol okuluna gittim. Üç aylık yaz okulunun ardından yapılan seçmelerde rahmetli Ahmet Canatan Hocam beni beğendi ve Gençlerbirliği'ndeki futbol kariyerim başlamış oldu.

 

FORVET OYNADIM Futbol okulundayken forvet ve orta sahada da oynadım. Abartmıyorum, aut atışını kullanıyor, forvete koşuyordum. Seçmeler yapıldıktan sonra hocamız isimlerimizi okuyup hangi mevkide oynadığımız sorduğunda "Stoper" dedim ve öyle de kaldım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!