Esnafa AF Müjdesi

Son Dakika Güncel Haberler

Esnafa AF Müjdesi

İŞ YAPMA KABİLİYETİ ARTACAK Bu konudan en çok muzdarip olan esnaf için de büyük bir rahatlama ortaya çıkacak. Bu sayede sadece esnaf ve vatandaşlar değil genel ekonomi de canlılık kazanacak. Ticaret erbabının iş yapma kabiliyeti artacak.

BİR GÜN BİLE GECİKİRSE... Çünkü işini büyütmek için sermayeye ihtiyaç duyan esnaf kötü sicil yüzünden bankalarca hep reddediliyordu. Kredi kartının ya da kredisinin taksitini bir gün bile geciktirenler kara listeye alınıyor.

RED SEBEBİ Kendi kredisi olmadığı halde kefil olduğu kişinin ödemesini aksatması da vatandaşı bu listeye sokuyor. Bu listeler bankacıların önlerinde olduğu için bir başka kredi başvurusunda red sebebi olarak kullanılıyor. Bu yüzden vatandaş 5 yılı bulan sürelerce bankalardan kredi çekemiyor, kart alamıyor.

O İSİMLER SİLİNECEK Meclis Komisyonu'nda kabul edilen tasarı ile bu listedeki isimler silinecek. Ancak şartları da var. Öncelikle yasa çıktıktan sonraki 6 aylık süre çok önemli. Bu süre içinde hemen bankaya başvurarak varsa borcunuzu ya ödemeniz ya da yapılandırmanız gerekiyor.

Biliyorsunuz daha önce yapılan düzenleme ile borçların 72 aya kadar vadeyle yapılandırmasının önü de açılmıştı. Bu işlemleri yapanların isimleri listeden çıkartılarak yeniden kredi almalarını önü açılacak. Ancak burada yine bankaların inisiyatif kullanabilecekleri unutulmamalı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fantezilerim geniştir demişti yeni sevgilisiyle yakalandı
Fantezilerim geniştir demişti yeni sevgilisiyle yakalandı
Hadise'nin Ateşli Klibi Çalıntı Çıktı
Hadise'nin Ateşli Klibi Çalıntı Çıktı