İki avukat şeriat mahkemesinde beraat etti

İSTANBUL’da yaşayan Bora A.’nın Abu Dabi’de vefat eden dedesinden kaldığını iddia ettiği yüklü mirası almak için Birleşik Arap Emirlikleri’ne giden ve sahte belge iddiasıyla tutuklanan Avukat Vahit Aykut Ergil (78) ile tercümanlık yapan İstanbul Barosu Dış İlişkiler Başkanı Avukat Metin Uraçin 74 gün sonra beraat etti.

İki avukat şeriat mahkemesinde beraat etti

İki avukat, yaklaşık 1 aydır Abu Dabi’deki davayı takip eden İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Hasan Kılıç’la birlikte İstanbul’a dönecek.
Bora A. dedesinden kalan mirası alması için İstanbul Barosu’na kayıtlı Avukat Vahit Aykut Ergil’le anlaştı. Vahit Aykut Ergil 26 Ekim’de Abu Dabi’ye gitti. Bu sırada Dubai’de bulunan Avukat Metin Uracin de tercümanlık için Abu Dabi’ye gitti.

Miras işlemleri ve miras kalan paranın transferi için banka yetkililerine belgeleri sunan avukatlar, bir odaya alınarak beklemeleri söylendi. Bir süre sonra odaya gelen polisler, iki avukatı sahte belge iddiasıyla tutukladı. 27 Ekim’de tutuklanan iki avukat cezaevine konuldu. Türk Büyükelçiliği’yle iletişim kurmaları da engellendi.

Yaşananlar Metin Uraçin’le aynı koğuşta kalan bir tutuklunun serbest kalmasıyla ortaya çıktı. Metin Uraçin tutukludan bir avukat arkadaşını aramasını rica etmişti. İstanbul Barosu’ndan bir ekip hemen Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitti. Ancak ilk iki duruşmada sonuç çıkmadı. 

Davanın dün son duruşması görüldü. Davayı İstanbul Barosu adına, yaklaşık 1 aydır Abu Dabi’de bulunan Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kılıç takip etti. Mahkeme iki Türk avukatın beraatlerine karar verdi.

2 avukat Abu Dabi'de tutuklandı

.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!