50 yılda 250 bin öğrenciye burs

Türk Eğitim Vakfı’nın geleneksel kahvaltısı Öğretmen Evi’nde yapılırken, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, 50 yılda 250 bin öğrenciye burs verdiklerini açıkladı.

50 yılda 250 bin öğrenciye burs

(TEV) Balıkesir Şubesi’nin geleneksel kahvaltısı yaklaşık 350 davetlinin katılımıyla Öğretmenevi’nde düzenlendi.

Kahvaltıya vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Baştürk ve Baro Başkanı Erol Kayabay da katıldı. Balıkesir Şube Başkanı Jale Bayraktar, açılış konuşmasında düzenledikleri etkinliğe katılan ve vakfa her zaman destek olan üyelere teşekkür etti. Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, buradaki konuşmasında önemli mesajlar verirken, TEV’in bir görüşün ya da fikrin değil, Türkiye’nin, Türk gencinin vakfı olduğunu vurguladı.

Vakfın 1967’de rahmetli işadamı Vehbi Koç’un önderliğinde 205 aydın ve hayırseverin katkısıyla kurulduğunu hatırlatan Yırcalı "Türk Eğitim Vakfı olarak bu yıl 50’nci yılımızı kutluyoruz. 93 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nde biz 50 yıldır hizmet veriyoruz. Bu önemli ve ayrıcalıklı bir hizmettir. Bu hizmet sizlerin verdiği desteklerle oluyor. Türkiye’nin geleceğine hizmet eden çok önemli vakıflar var ama ben Türk Eğitim Vakfı’nın bir ayrıcalığı olduğuna inanıyorum. Türkiye’nin her yerinde bağış toplamaya çalışan ve bu kaynakları her üniversitede öğrencilere dağıtan bir kuruluşuz" dedi.

50 yılda 250 bin öğrenciye burs verdiklerine dikkati çeken Yırcalı, "Bursiyerlerimizin büyük bölümü kamuda önemli yerlere geldi. 2 bin civarında gencimiz yurtdışında master ve doktora yapıyor. Şimdiye kadar 10 bin Balıkesirli gencimiz TEV bursu aldı. Gençlerimize destek olan Balıkesirliler bunu bilmeli. Böyle bir konuda çalışmak, destek olmak, ibadettir. Görevimizi en iyi şekilde yaptığımıza inanıyoruz. Bu bir gönül işi. Şimdiye kadar yaptığınız bağışlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!