‘Müebbet talebi hukukun idamı’

CHP TBMM Grubu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında MİT TIR’ları davasından dolayı müebbet hapis cezası istenmesiyle ilgili, “Berberoğlu’na ömür boyu hapis istemi hukuk devletinin idamıdır” açıklaması yaptı.

‘Müebbet talebi hukukun idamı’

CHP Grubu’nun yaptığı yazılı açıklama şöyle: “Davanın bütün aşamaları sakattır. Biz CHP TBMM Grubu olarak ülkemizin geleceği, demokrasinin güçlenmesi için her türlü özveriye hazırız. Bu kararlılığımızı arkadaşımız Berberoğlu da duruşma sonrası en güçlü şekilde dile getirmiştir. Ancak bu yargılamanın Ortaçağ engizisyon mahkemelerinde bile görülmemiş ölçüde ilkel olduğunu ve kabul etmediğimizi vurgulamak zorundayız. Berberoğlu’na ömür boyu hapis istemi hukuk devletinin idamıdır. Berberoğlu, hukuk devleti mücadelemizin sembolüdür. Sonuna kadar onun yanındayız.” 

‘ÖZELLİKLE SALDIRDILAR'

TBMM Genel Kurulu’ndaki kavganın ortasında kalan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, yaşadıklarını özetle şöyle anlattı:

“AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve İdare Amiri Ahmet Gündoğdu’nun faşist saldırısıyla karşılaştım. O anda tek kayıt alan ben değildim ama direkt bana saldırıldı. Elitaş hakaretvari bir tavırla üzerime gelirken, Gündoğdu da beni itmeye başladı. Boynumdaki kızarıklık öyle oldu. Elitaş ile de yakın temas yaşadık ama fiziki müdahaleyi daha çok Gündoğdu yaptı. Telefonumu gasp etti. Hedef olmam planlıydı. Çünkü daha önce bütçe görüşmelerinde açıkladığım, AKP’li Kütahya Belediyesi’nin yeni evlilere dağıttığı kitap olay olmuştu. Oylamayla
ilgili, ‘Üç AKP’li vekil, bir kabinde ne yapıyordu’ sorum da gündeme oturmuştu.” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!