Erdoğan Uyardı! Durmuş Değil....

Son Dakika Haber Portalım Net

Erdoğan Uyardı! Durmuş Değil....

Erdoğan: Ekonomimize saldırılar bitmiş değil

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde döviz kurunun artmasına ithafta bulunarak 'Ekonomimize saldırılar bitmiş değil' dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Borsa İstanbul Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve yeni hizmet binasının açılış töreninde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz darbe girişiminde hedef alınan yerlerden birinin Borsa istanbul olduğunu söyleyen Erdoğan, "Türkiye ekonomisinin derinliğinin olmadığı bir dönemde bu saldırılar hedeflerine ulaşabilirdi. Ama artık şunu herkesin bilmesi lazım eski Türkiye yok.

Ekonominin hacmi çapı büyüdü.Ancak ekonomimize saldırılar bitmiş değil. Demokrasi gibi ekonomi nöbetleri tutan vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum." dedi.

ÖNLEMLERİMİZİ ALIYORUZ

Erdoğan, özellikle son zamanlarda başını alıp giden döviz kurunun kendilerine karşı bir silah olarak kullanılmak istendiğini ancak bunun kendilerini yıldıramayacağını ve bunlara karşı önlemlerin alınmaya başlandığını açıkladı.

Döviz kurundaki suni şişkinliğin giderilmesiyle piyasalarda bekle-gör politikasının da sona ereceğini ümit ettiğini söyleyen Erdoğan, yakın geçmişte sorun yaşanılan bir çok ülke ile yeni bir döneme girdiklerini açıkladı.

RİSK ALIN!

"Türkiye'nin bugün kendisine güvenen, risk alan yatırımcılara ihtiyacı var. Ülkede güvenin, bu ülkede istikrar var. Risk alın. Buradan bir kez daha ülkesini seven herkesi harekete geçmeye davet ediyorum. Yatırımlarımızı, istihdamımızı artırmak için ne gerekiyorsa yapıp ekonominin çarklarını hızlandırmalıyız.

Milletimiz ve devletimiz bu zor günlerde yanımızda olan hiç kimseyi unutmayacaktır. Küresel vatandaşlık anlayışıyla burayı merkez alarak burada toparlayalım.

VATANDAŞLIK VERİLECEK

"İki milyon dolarlık yatırım yapana vatandaşlık hakkı verilecek. Operatör şirketleri siz kurun. Siz kurun bakın ondan sonra onlar nasıl çalışmaya başlıyor. Bu süreçte finans sektörünün reel sektöre destek vermesi önem sağlıyor. Uluslararası gelişmeler Türkiye cazibesini artırıyor.

Bu ülke kendisine güvenen ve yatırım yapanı mahçup etmemiştir, döviz oyununu bozacağız. Ekonominin tüm aktörlerine güvenim tamdır."

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomimize saldırılar bitmiş değil Döviz kuru Türkiye ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!