Yunanistan'dan Flaş Türkiye Açıklaması


+1Yunanistan'dan Flaş Türkiye Açıklaması

Son Dakika Güncel Haberler

Yunanistan'dan Flaş Türkiye Açıklaması

Kotzias, Yunanistan'daki Radyo Alfa’ya, Ege’de yaşanan gerginlik ve Türkiye-Yunanistan ilişkilerini değerlendirdi.
 
Türkiye'nin Ege'de fevri davrandığını iddia eden Kotzias, "Türkiye, en iyi komşusunun Yunanistan olduğunu anlamalı. Bazen Türkiye ilişkileri geliştirmeye fayda etmeyen bir fevri tavırla hareket ediyor. Bunu NATO, Avrupa  Birliği (AB) ve BM Güvenlik Konseyi'ndeki ortaklarımızla paylaştık." diye  konuştu.
 
Kotzias, Yunanistan’ın Türkiye'de yaşanan darbe girişimini derhal  kınadığını anımsatarak, Avrupalı liderlerin, iletişim kanallarını açık tutarak Türkiye ile yaşanan sorunları ve mümkün olan çözüm yollarını konuşmalarının olumlu olduğunu anlattı.
 
Ege'de yaşanan gerginliğin geçmişte yaşananlar kadar büyük olmadığını  belirten Kotzias, "Erdoğan döneminde Ege'de 'sıcak bir olay' hiç yaşanmadı. Kazara 'sıcak bir olayın' yaşanmaması için de iletişim kanallarının açık tutulması gerekir." şeklinde konuştu.
 
Atina’nın Türkiye ile her zaman iyi siyasi ve ekonomik ilişkiler  kurmaktan yana olduğunu ifade eden Kotzias, gerilimin giderilmesi için iletişim  kanallarının açık kalması gerektiğini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Model Anastasia Kvitko Miami'de
Ünlü Model Anastasia Kvitko Miami'de
Katie Holmes
Katie Holmes "Kıvanç'ı tanımıyorum" dedi