El Bab'daki stratejik tepeler ele geçirildi!

El Bab' ın kontrolü maksadıyla dün gece başlanan operasyonlar sonucunda stratejik öneme haiz tepeler TSK desteğindeki ÖSO unsurlarınca ele geçirildi.

El Bab'daki stratejik tepeler ele geçirildi!

Suriye'de yaklaşık 6 aydır devam eden Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında Türk Özel Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından Aralık ayı başından bu yana kuşatma altında tutulan ve örgüte ağır darbeler vurulan El Bab'da kritik bir eşik daha aşıldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden, Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nın 169'uncu gününde, El Bab'ın kontrolü için dün gece başlanan operasyonlar sonucu strateji̇k öneme sahip tepelerin TSK'nın desteğindeki Özgür Suriye Ordusu unsurlarınca ele geçirildiği bildirildi.

Toplam 58 DEAŞ'lı teröristin öldürüldüğü açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Daha önce kuşatılmış olan El Bab'ın kontrolü maksadıyla dün gece icrasına başlanan operasyonlar neticesinde stratejik önemi haiz tepeler Türk Silahlı Kuvvetleri desteğindeki ÖSO unsurlarınca ele geçirilmiştir."

TÜRK ASKERİNE SALDIRI DÜZENLENDİ

Öte yandan harekatın sürdüğü El Bab' ta terör örgütü DEAŞ unsurlarının saldırısında yaralı Türk askerlerinin olduğu bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!