6 yaşındaki Enes ihaneti gördü, öldürüldü

Iğdır'ın Tuzluca İlçesi'nin Güllüce Köyünde Bahar- Metin Tosun çiftinin oğulları Enes Tosun, 29 Haziran 2015 günü oynamak için çıktığı eve bir daha dönmedi.

6 yaşındaki Enes ihaneti gördü, öldürüldü

Iğdır'ın Tuzluca İlçesi'nin Güllüce Köyünde Bahar- Metin Tosun çiftinin oğulları Enes Tosun, 29 Haziran 2015 günü oynamak için çıktığı eve bir daha dönmedi. Ankara'dan getirilen özel ekibin ceset arama köpekleri yardımıyla 4 Temmuz günü yaptığı aramada, Enes Tosun'un cesedi, bitişiklerindeki evin bahçesinde bulundu. Cinayetle ilgili olarak Metin Tosun'un amcasının oğlu Mahmut Tosun, Mahmut'un eşi Güneş Tosun, Mahmut'un kardeşi Mehmet Tosun, akrabaları Ahmet Tosun gözaltına alındı.

ENES BİZİ YATAKTA YAKALADI Enes'in yengesi olan 3 çocuk annesi Güneş Tosun, ifadesinde akrabaları olan Ahmet Tosun ile yasak ilişkisi bulunduğunu belirtti. Olay günü Enes'in odaya girdiğinde kendisi ile sevgilisini yatakta yakaladığını ifade eden Güneş Tosun, bu nedenle Ahmet Tosun'un çocuğu boğduğunu ileri sürdü. Ahmet Tosun'un "Sen gerisini hallet " demesi üzerine Güneş Tosun, çocuğun cesedini çuvala koyup bahçeye gömdüğünü itiraf etti.

Olaydan sonra tutuklanan Güneş Tosun Erzurum E Tipi Cezaevine, sevgilisi Ahmet Tosun Erzurum Oltu'daki T tipi, kocası Mahmut Tosun ise Iğdır B Tipi cezaevine gönderildi. Iğdır Ağır Ceza Mahkemes'nde dava açılırken, Mahmut Tosun bir süre sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı ve davaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı müdahil oldu.

Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmaya Güneş Tosun ve Ahmet Tosun tutuklu bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Duruşma savcısı mahkemeye sunduğu esas karşıki mütalaasında, ilişkileri olan Güneş Tosun ile sevgilisi Ahmet Tosun'un, Enes'in amcası Mehmet Tosun'un evinde buluştuklarına işaret etti. Güneş Tosun'un evinin de aynı bahçe içerisinde olduğu belirtilen mütalaada, sık sık buraya oynamaya çıkan Enes'in ikiliyi yatakta gördüğüne dikkat çekildi.

Enes'in gördüklerini başkalarına anlatacağından duydukları korku ile Ahmet Tosun'un küçük çocuğu yere yatırıp boğduğu, Güneş Tosun'a da gömme talimatı verdiği belirtildi. Bunun üzerine Güneş Tosun'un eşarplar, elektrik kabloları ile Enes'i çuvala koyarak bağlayıp, toprağa gömdüğü anlatıldı.

Cumhuriyet savcısı, Güneş Tosun ve Ahmet Tosun üzerine 'çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendisini savunmayacak kişiyi öldürme' suçundan ağrılaştırılmış ömür boyu hapis cezası verilmesini istedi. Savcı, Güneş Tosun'un eşi Mahmut Tosun'un ise üzerine atılı eylemi işlediği subut bulmadığından beraat kararı verilmesini talep etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!