Genç yetenek Çağatay Akman kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Genç müzisyen Çağatay Akman'ın bu akşam Beyaz Show'un konuğu olması, sevilen programın takipçileri tarafından merak konusu oldu. "Gece Gölgenin Rahatına Bak" adlı parçasıyla internette dinlenme rekorları kıran Çağatay Akman bu akşam Beyaz Show'da izleyenlere müzik ziyafeti yaşatacak. Henüz 18 yaşında olan Çağatay Akman, ailesiyle birlikte yaşıyor. Peki, genç yetenek Çağatay Akman kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Genç yetenek Çağatay Akman kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

'Gece Gölgenin Rahatına Bak' şarkısı ile dikkatleri üzerine çeken Çağatay Akman herkesin beğenisini kazandı. Video paylaşım sitelerinde rekor kıran genç yeteneğin geçmişini merak eden vatandaşlar, ‘Çağatay Akman kimdir?’ sorusuna yanıt arıyor. İşte, henüz kariyerinin ilk basamaklarını çıkan genç yeteneğin biyografisi!

Henüz 18 yaşında olan Çağatay Akman, ailesiyle birlikte Zeytinburnu’nda oturuyor. Bir ablası var. Annesi ev hanımı, babası ise deri işiyle ilgileniyor. Ticaret Meslek Lisesini terk etti, ancak eğitimine kaldığı yerden devam edecek. Şu ana kadar hiçbir müzik eğitimi almadı. Konservatuar okumak istiyor. Sadece gitar kursuna gitti.

'Gece Gölgenin Rahatına Bak' şarkısı herkesin dilinde olan Çağatay Akman’ın videosu 2 aylık bir sürede 120 milyona yakın izlendi. Bütün müzik tarzlarını harmanladığını söyleyen genç şarkıcı, verdiği bir reportajda müzik yeteneğini nasıl keşfettiğini şu sözlerle dile getiriyor: 5 sene önce hoşlandığım bir kız ile aynı ortamda bulunmak için gitara yazıldım.

O sıralar aklımda hiç şarkı söylemek yoktu. Ailemi zorla ikna edip yazıldım. Heyecanla kursa gittim bir baktım, kız mezun olmuş. Meğer kızın sosyal medyadan 9 ayki gönderilerine bakıyormuşum, haberim yokmuş… 1 ay içinde gitar çaldım ve şarkı söylemeye başladım.

Bizim yıl sonu gösterilerimiz oluyordu, onlara katıldım ve herkes sesimi beğendi. Konserler vermeye devam ettim, sosyal medyada paylaşımlar yaptım. Büyük bir kitle yakaladım ve artık başkalarının şarkılarını söylemek yerine, insanlar benim şarkılarımı söylesin dedim. Gece Gölgenin Ardından Bak şarkısını çıkarttım ve çok güzel de gidiyor şu an…

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!